Resident Evil: Village (PC) - okladka

Resident Evil: Village (PC)

Premiera:
07 maja 2021
Premiera PL:
07 maja 2021
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (9)Gram (1)Ukończone (8)Kupię (1)

Opis Resident Evil: Village (PC)
Kawira @ 11:10 21.06.2020
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 17h 24min

+ czaswięcej

Resident Evil: Village to ósma pełnoprawna odsłona kultowej już serii przygodowych gier akcji. Za projekt, tradycyjnie, odpowiada wewnętrzne studio firmy Capcom, które znane nie tylko z tej serii, ale także wielu innych marek jak Street Fighter, Devil May Cry czy też Monster Hunter.

Historia Resident Evil: Village kontynuuje wydarzenia z poprzedniej części cyklu, Resident Evil VII: Biohazard. W roli głównego bohatera ponownie mamy Ethana Wintersa. Po zawierusze związanej z poszukiwaniami żony w opuszczonej rezydencji zlokalizowanej na południu Stanów Zjednoczonych, Ethan i jego odnaleziona miłość wiodą spokojne życie w odosobnionym miasteczku na terenie dzisiejszej Rumunii. Jednak ich życie ponownie zamienia się w koszmar, gdy pojawia się znikąd Chris Redfield - postać znana dla fanów uniwersum.

Rozgrywka Resident Evil: Village rozwija mechanizmy zaprezentowane w "siódemce". Częścią marki z 2017 roku deweloperzy tchnęli w nią nowe życie, zamieniając gameplay w coś na kształt horroru. "Ósemka" powiela te schematy, jednak akcent postawiono w niej na akcję. Ethanem przemieszczamy się po tytułowej wiosce, eksplorując otoczenie, a także aktywnie korzystając z wszelkiego wyposażenia oraz broni, pozbawiając przeciwników życia. Okazjonalnie rozwiązujemy zagadki środowiskowe, zaś fabuła posiada raczej liniowy charakter, by gracz jak najpełniej przeżywał prezentowane sytuacje oraz wydarzenia.

Wymagania: Twórcy gry Resident Evil: Village ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
Screeny z Resident Evil: Village (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?