Resident Evil: Village (PS4) - okladka

Resident Evil: Village (PS4)

Premiera:
07 maja 2021
Premiera PL:
07 maja 2021
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (2)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (0)

Opis Resident Evil: Village (PS4)
CVBPS @ 12:59 23.01.2021
"CVBPS"

Śr. długość gry: 18h 58min

+ czaswięcej

Resident Evil: Village to ósma pełnoprawna odsłona kultowej już serii przygodowych gier akcji. Za projekt, tradycyjnie, odpowiada wewnętrzne studio firmy Capcom, które znane nie tylko z tej serii, ale także wielu innych marek jak Street Fighter, Devil May Cry czy też Monster Hunter.

Historia Resident Evil: Village kontynuuje wydarzenia z poprzedniej części cyklu, Resident Evil VII: Biohazard. W roli głównego bohatera ponownie mamy Ethana Wintersa. Po zawierusze związanej z poszukiwaniami żony w opuszczonej rezydencji zlokalizowanej na południu Stanów Zjednoczonych, Ethan i jego odnaleziona miłość wiodą spokojne życie w odosobnionym miasteczku na terenie dzisiejszej Rumunii. Jednak ich życie ponownie zamienia się w koszmar, gdy pojawia się znikąd Chris Redfield - postać znana dla fanów uniwersum.

Rozgrywka Resident Evil: Village rozwija mechanizmy zaprezentowane w "siódemce". Częścią marki z 2017 roku deweloperzy tchnęli w nią nowe życie, zamieniając gameplay w coś na kształt horroru. "Ósemka" powiela te schematy, jednak akcent postawiono w niej na akcję. Ethanem przemieszczamy się po tytułowej wiosce, eksplorując otoczenie, a także aktywnie korzystając z wszelkiego wyposażenia oraz broni, pozbawiając przeciwników życia. Okazjonalnie rozwiązujemy zagadki środowiskowe, zaś fabuła posiada raczej liniowy charakter, by gracz jak najpełniej przeżywał prezentowane sytuacje oraz wydarzenia.

Screeny z Resident Evil: Village (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   15:29, 30.05.2021
Gra ukończona po ponad 12h. Co można powiedzieć to to, że jest grą ciekawą. Z jednak strony łatwiejszą i bardziej przystępną niż poprzednie odsłony i trochę brakuje tego dreszczyku jak chociażby w czwartej odsłonie. Gra się przyjemnie i kupiłbym ją ponownie, ale Capcom trochę poszedł na łatwiznę przy tworzeniu tej części w porównaniu do remaków drugiej i trzeciej odsłony. Mało tutaj interakcji z otoczeniem i przeciwnikami. Nie można odstrzelić kończyn, a destrukcja otoczenia jest znikoma. Gra jest fajna, ale do horroru tutaj daleko.