Resident Evil 9 Apocalipse będzie kontynuacją Resident Evil: Village

Dziewiąta odsłona Resident Evil może nazywać się Resident Evil 9 Apocalipse.

@ 12.05.2023, 12:03
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Resident Evil 9 Apocalipse będzie kontynuacją Resident Evil: Village

Wiadomo, że dziewiąta odsłona Resident Evil rzeczywiście powstanie, jednak nie sposób powiedzieć, jak deweloperzy zamierzają rozwinąć jej wątek fabularny. Opowieść Ethana Wintersa dobiegła końca. Czy w takim razie dostaniemy nowego protagonistę? A może powróci ktoś z przeszłości? Na razie nie sposób to ocenić.

Pierwsze plotki na temat tego tytułu pojawiają się i dotyczą zarówno historii, jak również nazwy gry. Tytuł ma nosić nazwę Resident Evil IX Apocalipse. Ponownie Capcom ma zamiar wykorzystać grę słów i liczbę 9 zapisać jako IX, czyli ApocaIXpse.

Ponadto historia ma być bezpośrednią kontynuacją Resident Evil: Village. To powinna być ostatnia gra z głównym bohaterem Chrisem Redfieldem. Dodatkowo pojawiły się informacje, że będzie to klasyczna gra single player, czyli bez trybu kooperacji. Ciekawostką jest to, iż Jill Valentine byłaby obecna w roli podobnej do roli Ady w Resident Evil 4 Remake. Gra podążałaby śladami Chrisa w kierunku BSAA w Europie, dokładnie tam, gdzie kończy się RE Village (przed epilogiem z Rose), ale nie będzie żadnej wzmianki ani kontynuacji historii Wintersów.

Na koniec podkreślamy, że to tylko plotki i niczego nie możemy być pewni, dopóki firma Capcom nie zajmie oficjalnego stanowiska w sprawie istnienia Resident Evil 9. Na ten moment czekamy, choć doniesienia zdają się być ekscytujące.


Sprawdź także:
Resident Evil: Village

Resident Evil: Village

Premiera: 07 maja 2021
PC, PS5, XBOX X/S, PS4, XBOX ONE

Resident Evil: Village to ósma pełnoprawna odsłona kultowej już serii przygodowych gier akcji. Za projekt, tradycyjnie, odpowiada wewnętrzne studio firmy Capcom, które zn...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosthiefi   @   12:10, 12.05.2023
O ile re7 mnie zawiódł bo było tam za dużo łażenia, uciekania przed Teściem a za mało strzelania to RE Village i RE 4 remake to jest miód gry! Village to moje GOTy 2021 roku, a RE4 remake GOTY tego roku i raczej nic równie wciągającego w tym roku już nie wyjdzie.

Jak RE9 ma być w tej samej konwencji jak RE Village, będzie rozbudowa broni i new game plus to znowu będzie hit.
0 kudosmrPack   @   12:34, 12.05.2023
Cytat: thiefi
Jak RE9 ma być w tej samej konwencji jak RE Village, będzie rozbudowa broni i new game plus to znowu będzie hit.
Też wolałbym gdyby kolejna odsłona byłaby bardziej jak Village i czwórka niż siódemka. Dwie pierwsze ukończyłem z przyjemnością po kilka razy, a VII gdzieś w połowie odłożyłem Konsternacja Na pewno byłbym zadowolony również z widoku TPP od początku, a nie w formie dlc Niewinny Do tego jakieś łamigłówki, eksploracja i będzie dobrze.