Premiery gier w maju 2021 roku


Materdea @ 22:44 05.05.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Maj wypełniony jest samym dobrem! No spójrzcie tylko okiem: Resident Evil: Village, Mass Effect: Legendary Edition, Biomutant. Jest w czym wybierać.

W maju co prawda czeka nas nieco mniej premier niż w zeszłym miesiącu, jednak musicie sami przyznać - jest treściwie! Nowy Resident Evil, długo oczekiwany Biomutant, intrygujące Hood: Outlaws & Legends, a może przede wszystkim remaster trylogii Mass Effect! Jest na czym zawiesić oko.

Resident Evil: Village (PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5) - 7 maja


Firma Capcom wraca z kontynuacją głośnego powrotu marki Resident Evil. “Siódemka” na tyle przypadła do gustu graczom, że deweloperzy z Japonii i tym razem postawili umiejscowić akcję na tzw. zachodzie i kontynuować wątek Ethana.

Ethan Winters po zawierusze związanej z poszukiwaniami żony w opuszczonej rezydencji zlokalizowanej na południu Stanów Zjednoczonych, bohater i jego odnaleziona miłość wiodą spokojne życie w odosobnionym miasteczku na terenie dzisiejszej Rumunii. Jednak ich życie ponownie zamienia się w koszmar, gdy pojawia się znikąd Chris Redfield - postać znana dla fanów uniwersum.

Rozgrywka Resident Evil: Village nie odbiega od rozwiązań z Resident Evil VII: Biohazard. Formuła nadal bliższa jest horrorowi niż survivalowi, jednak akcent postawiono w niej na akcję. Ethanem przemieszczamy się po tytułowej wiosce, eksplorując otoczenie, a także aktywnie korzystając z wszelkiego wyposażenia oraz dostępnych broni palnych i narzędzi do walki wręcz. Okazjonalnie rozwiązujemy zagadki środowiskowe.

Hood: Outlaws & Legends (PC, Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5) - 10 maja


Hood: Outlaws & Legends to obiecująca próba przeniesienia skradanki na grunt wieloosobowej kooperacji. Trafiamy do świata na poły fantastycznego, na poły realnego i inspirowanego okresem średniowiecza. Gracz wciela się w jednego członka czteroosobowego zespołu, który - co ciekawe - rywalizuje nie tylko z przeciwnikami sterowanymi przez sztuczną inteligencję, ale również z drugim teamem złożonym z takich samych graczy.

Trafiamy do rozmaitych lokacji - od niewielkich wiosek, przez spore zamczyska, kończąc na bardziej kameralnych miejscówkach (takich jak cmentarz), gdzie naszym zadaniem jest zrealizowanie odgórnie narzuconego celu. Może to być kradzież pewnych dóbr, a następnie decydowanie o podziale łupów; kolejną opcją ma być rozdanie ich np. ubogim.

Do wyboru dostajemy jedną z czterech klas różniących się od siebie umiejętnościami aktywnymi i pasywnymi, a także orężem oraz m.in. sposobem poruszania się: łowcę, awanturnika, zwiadowcę oraz mistyka.

Sprawdź także:

Biomutant

Premiera: 25 maja 2021
PC, PS4, XBOX ONE

Biomutant to połączenie gry akcji i RPG z antropologicznymi zwierzętami w roli głównej. Za projektem stoi debiutanckie studio Experiment 101.W przedsięwzięciu gracz kieru...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   15:51, 07.05.2021
Mass Effect: Legendary Edition dla mnie premierą tego miesiąca. Z pozostałych jeśli miałbym wybrać to jeszcze trochę ciekawi RE: Village oraz Biomutant.
0 kudosMicMus123456789   @   17:26, 07.05.2021
Biomutant już zamówione, a Mass Effect prawdopodobnie też zamówię Dumny I przyznam, że trochę mnie zainteresował też King of Seas, ale powstrzymam się z zakupem dopóki lepiej nie poznam gry.