Resident Evil Village nadal świetnie się sprzedaje

Wszystko wskazuje na to, że Resident Evil Village osiągnęło kolejny kamień milowy. Sprzedaż projektu jest imponująca, a od premiery minęły dwa lata.

@ 08.06.2023, 13:26
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Resident Evil Village nadal świetnie się sprzedaje

Capcom ujawnił jakiś czas temu, że Resident Evil Village rozeszło się już w imponującym nakładzie 7,9 mln egzemplarzy na całym świecie. Wynik ten dotyczył okresu od premiery do 31 marca bieżącego roku. Z najnowszych doniesień wynika, że rezultat udało się już pobić, o czym poinformował Japoński wydawca.

Firma opublikowała na Twitterze notkę, w której czytamy, że Resident Evil Village rozszedł się już w liczbie ponad 8 milionów sztuk na całym świecie. Jako że premiera miała miejsce nieco ponad 2 lata temu, wynik jest naprawdę imponujący, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę, iż mamy do czynienia z przedstawicielem gatunku survival horrorów.

Na sprzedaż miał na pewno wpływ ciągły rozwój projektu. Niedawno w sieci pojawiła się aktualizacja, która włączyła w grze wsparcie dla PlayStatnio VR2, a pod koniec minionego roku zadebiutowało pierwsze i jedyne rozszerzenie, Winters’ Expansion, które uzupełniło historię.

Jeśli nie zdecydowaliście się jeszcze na zakup Resident Evil Village, koniecznie zerknijcie na naszą recenzję oraz wymagania sprzętowe wersji dedykowanej blaszakom. Pamiętajcie ponadto, że na naszych łamach znajdziecie kompleksowy poradnik oraz analizę fabuły gry.


Sprawdź także:
Resident Evil: Village

Resident Evil: Village

Premiera: 07 maja 2021
PC, PS5, XBOX X/S, PS4, XBOX ONE

Resident Evil: Village to ósma pełnoprawna odsłona kultowej już serii przygodowych gier akcji. Za projekt, tradycyjnie, odpowiada wewnętrzne studio firmy Capcom, które zn...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosthiefi   @   22:54, 08.06.2023
Bo to bardzo dobra gra!
Polecam kto nie grał, idealnie poprawioną i podkręcona siódemka z klimatem i gameplayem z którego wręcz wypływa miód.