Resident Evil VII: Biohazard nadal trafia do sklepów w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy rocznie

Capcom uważa, że świetna sprzedaż Resident Evil VII: Biohazard to wynik wysokiej jakości gry. Mamy nadzieję, że na taką samą wysoką jakość postawiono w przypadku Resident Evil Village.

@ 24.03.2021, 17:37
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Resident Evil VII: Biohazard nadal trafia do sklepów w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy rocznie

Mimo że Resident Evil 7 jest na rynku od mniej więcej czterech lat, a w międzyczasie otrzymaliśmy dwie inne odsłony popularnego cyklu, "siódemka" nadal sprzedaje się bardzo dobrze. Capcom postanowił się pochwalić, że każdego roku mniej więcej milion egzemplarzy gry trafia do sklepów, a zainteresowanie nią nie słabnie. Wniosek? Dobre gry będą się sprzedawać długo, nie tylko przez pierwsze dwa tygodnie od debiutu.

Dyrektor marketingu w europejskim oddziale firmy Capcom, Antoine Molant, rozmawiał niedawno z redakcją GamesIndustry, a podczas wywiadu powiedział on, że mniej więcej milion egzemplarzy Resident Evil 7 trafia każdego roku do sklepów. Wynik jest imponujący głównie ze względu na to, że produkcja miała swoją premierę ponad cztery lata temu. Nie bez znaczenia jest tu również sama wysoka jakość gry.

"Wiemy, że jakość się sprzedaje przez wiele, wiele lat. Wciąż widzimy, że Resident Evil 7 trafia do sklepów w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy każdego roku, mimo że od premiery minęły cztery lata. Planując długoterminowo na różnych rynkach możemy spojrzeć na takie czynniki, jak platformy, promocje, Black Friday itd. co staje się coraz ważniejsze po pierwszych 12 miesiącach".

Resident Evil 7 dostępne jest obecnie na PC, PS4 oraz Xboksie One. Jeśli nie gracie, zainteresujcie się naszą recenzją, a jeśli planujecie zakup pamiętajcie o sprawdzeniu wymagań sprzętowych oraz o naszym darmowym poradniku - a nuż się przyda!

Na początku maja w sklepach zadebiutuje kolejna odsłona cyklu Resident Evil: Village.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?