Capcom wprowadza opcję obniżenia wymagań sprzętowych Resident Evil 2, 3 oraz 7

Chodzi o to, że po next-genowej aktualizacji Resident Evil 2, 3 oraz 7 podniosły się ich wymagania sprzętowe. Gracze nie byli z tego tytułu zadowoleni.

@ 17.06.2022, 12:25
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Capcom wprowadza opcję obniżenia wymagań sprzętowych Resident Evil 2, 3 oraz 7

Przed kilkoma dniami firma Capcom opublikowała darmowe łatki dla Resident Evil 2, 3 oraz 7, które poprawiały ich oprawę wizualną. Chodzi o to, że wydawca przygotował w Resident Evil 2, 3 oraz 7 natywne wsparcie dla konsol PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S. Usprawnienia przeniesione zostały też na PC, a w efekcie podniosły się wymagania sprzętowe każdej z gier. Gracze nie byli z obrotu spraw zadowoleni.

Capcom, widząc reakcję fanów, szybko wprowadził zmianę, która pozwala graczom wyłączyć zaktualizowane elementy Resident Evil 2, 3 oraz 7. Dzięki temu możliwa będzie zabawa bez ray-tracingu oraz dźwięku 3D, co natomiast obniża wymagania sprzętowe każdej z gier. Jeśli chcecie wiedzieć, jak przywrócić je do poprzedniego stanu, poniżej zamieszczamy instrukcję.

Aby wyłączyć ray-tracing oraz dźwięk 3D należy: przejść do biblioteki gier Steam, kliknąć prawy przyciskiem na konkretnym tytule, a potem przejść do opcji Właściwości oraz zakładki Beta. Z rozwijanego menu należy wybrać "dx11_non-rt" i pozwolić Steamowi na przeprowadzenie automatycznej aktualizacji. Gdy dobiegnie końca, gra będzie miała niższe wymagania. Przywrócenie ray-tracingu oraz dźwięki 3D oznacza wybranie w zakładce Beta opcji "Brak".

Pamiętajcie, że Capcom ujawnił niedawno remake Resident Evil 4, a także pierwszy dodatek dla Resident Evil Village.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosCVBPS   @   01:15, 19.06.2022
Nie mogli tego dać po prostu w opcjach gry, tylko trzeba samemu bawić się w małego informatyka? xD
Ja wiem, że nie jest to jakiś wielki wysiłek dla gracza... chociaż na pewną znajdą się i tacy, co będą mieli z tym problem.
0 kudosBarbarella.   @   07:35, 19.06.2022
Cytat: CVBPS
na pewną znajdą się i tacy, co będą mieli z tym problem.

Big Boy dał taką instrukcję że nawet ja bym sobie poradziła. Dumny
0 kudosdabi132   @   18:30, 20.06.2022
Całe szczęście, że nie karzą zakupić jakiegoś DLC, pozwalającego obniżyć wymagania sprzętowe tych produkcji.