Resident Evil VII: Biohazard

ObserwujMam (32)Gram (9)Ukończone (16)Kupię (4)

Resident Evil VII: Biohazard - wiki i poradnik


Podstawowe informacje

Premiera światowa:24 stycznia 2017
Premiera polska:24 stycznia 2017
Producent:Capcom
Wydawca:Capcom
Dystrybutor:Cenega S.A.
Gatunek:Akcja / Przygodowa

Fabuła

Fabuła Resident Evil VII: Biohazard przedstawia nam losy młodego mężczyzny o imieniu Ethan Winters. Akcja toczy się w 2017 roku, mniej więcej 4 lata po wydarzeniach, jakie poznaliśmy w trakcie Resident Evil 6. Trafiamy do fikcyjnego miasta Dulvey znajdującego się w stanie Louisiana w południowej części Stanów Zjednoczonych.

Ethan dociera tam ze względu na tajemniczą wiadomość od swojej żony. Nie byłoby w niej niczego niezwykłego, gdyby nie fakt, że Mia od 2014 roku nie żyje. Kobieta w swej wiadomości prosi Ethana, aby nie przyjeżdżał jej szukać, ten jednak decyduje się zrobić coś odwrotnego. Wsiada do swojego samochodu, a po dotarciu na miejsce natrafia na posępnie wyglądającą rezydencję. Rezydencję należącą do rodziny Bakerów.

Bez zastanowienie wkracza do środka i rozpoczyna swoje dochodzenie. Najpierw przeszukuje niewielki pensjonat w pobliżu, potem trafia do domu właściwego, a na każdym kroku liczyć musi się z zagrożeniem ze strony rezydentów. Ci, co nie jest tajemnicą, nie są zadowoleni z tego, że mają niespodziewanego gościa.

Jako że Ethan nie jest członkiem żadnej agencji, ani oddziału specjalnego, mocno różni się od protagonistów z poprzednich odsłon cyklu. To nie jest jednak jedyna różnica w stosunku do poprzedników. Fabuła Resident Evil VII: Biohazard, choć zawiera nawiązania do dorobku serii, opracowana została od zera.

Uwaga: Dokładniejszą analizę wątku fabularnego gry, a także nawiązań do poprzednich odsłon cyklu przygotowaliśmy w ramach dedykowanego artykułu.Tryby rozgrywki

Resident Evil VII: Biohazard oferuje wyłącznie jeden tryb zabawy - wątek fabularny przeznaczony dla pojedynczego gracza. Ze względu na to, że Capcom powrócił do korzeni serii, większy nacisk położono na elementy horroru, a nie jak w przypadku odsłony poprzedniej, na akcję oraz strzelanie. Zmieniono też perspektywę, z jakiej obserwujemy wydarzenia. Nie mamy bowiem do czynienia z grą TPP (widok zza pleców protagonisty) ale FPP (widok z oczu).


Autorzy wiki:

bigboy177
edytował(a): 178 razy   ●   zmienił(a): 172630 znaków
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKozi2020   @   18:44, 31.07.2022
Jak z powrotem zatkać beczkę by nie wybuchło