Mafia: Definitive Edition dostanie klasyczny poziom trudności

Twórcy Mafia: Definitive Edition zapowiedzieli pojawienie się w grze klasycznego poziomu trudności, który ma być najbardziej wierny realizmowi oryginalnej Mafii.

@ 20.08.2020, 10:55
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
pc, ps4, xbox one

Mafia: Definitive Edition dostanie klasyczny poziom trudności

Debiutanckie dzieło czeskiego studia Illusion Softworks (później 2K Czech), czyli Mafia: The City of Lost Haven, znane było z dość wyśrubowanego poziomu trudności. Składało się na niego podejście deweloperów do realizmu: możliwości dostania mandatu po przejechaniu na czerwonym świetle itp. Producenci Mafia: Definitive Edition, chcą oddać tamtego ducha, oferując graczom klasyczny poziom trudności.

Hangar 13, które niedawno musiało przesunąć premierę remake'u pierwszej Mafii, opublikowało nową notkę na oficjalnej stronie gry, wprowadzając graczy w "ficzery" związane z klasycznym poziomem trudności, który ma znaleźć się w grze. Deweloperzy chcą pozostać wierni oryginałowi, dzięki temu najtrudniejszy poziom będzie stawiał - podobnie jak pierwsza Mafia - na realizm.

Przede wszystkim karane będą wszystkie drobne występki - od biegania z giwerą na wierzchu, przez demolowanie innych pojazdów, kończąc na ikonicznym już przejeżdżaniu na czerwonym świetle. Dzięki temu, że Mafia: Definitive Edition działa na nowym silniku i oferuje więcej gameplayowych elementów, policjanci oprócz tego, że będą nas po prostu ścigali, będą mogli też stawiać blokady na drogach! Ponadto kultowy już dla tej serii wyścig w misji Fairplay również zaoferuje oryginalny poziom, który - jak zapewniają nas twórcy - nie powinien zatrzymać nas w kampanii, a jedynie zaoferować prawdziwe wyzwanie.

Oprócz tego, w klasycznym poziomie trudności zminimalizowane albo całkiem wyłączone zostaną wspomagacze prowadzenia pojazdów - w tym nowości, motocykli. Również ich odporność zostanie znacznie zmniejszona, przez co nasza uwaga na to, jak poruszamy się po drodze, będzie musiała zostać znacznie zwiększona. Dodatkowo interfejs zostanie pozbawiony znaczników dokąd musimy się udać (minimapa pozostanie), zaś w trakcie wymiany ognia nasi przeciwnicy będą dla nas na ów minimapie niewidoczni. I najciekawsze: jeśli przeładujemy magazynek z nabojami w środku - przepadną!

Mafia: Definitive Edition zadebiutuje 25 września na komputerach osobistych i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.


Sprawdź także:
Mafia: Definitive Edition

Mafia: Definitive Edition

Premiera: 25 września 2020
PC, PS4, XBOX ONE

Mafia: Definitive Edition to remake pierwszej części serii Mafia. Oryginał ukazał się w 2002 roku i był dziełem czeskiego studia Illusion Softworks (później kupionego, wr...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRonaldo_   @   11:08, 20.08.2020
Matko, już się nie mogę doczekać, a tu jeszcze trzeba trochę poczekać. Szczęśliwy
0 kudosdabi132   @   08:34, 21.08.2020
Mnie zastanawia bardziej czy nasi towarzysze podczas misji będą podatni na ataki wrógów, przez co będziemy musieli pilnować aby i oni utrzymali się przy życiu, czy też będą odporni jak w dwójce czy trójce.
0 kudosmrPack   @   10:24, 21.08.2020
No to już wiem, który poziom wybiorę Puszcza oko