Cyberpunk 2077 nie dostanie wersji na Xboksa serii X

Studio CD Projekt RED ogłosiło, że zamiast zmuszania graczy do płacenia dwa razy za grę, Cyberpunk 2077 dostanie darmową aktualizację na nową konsolę Microsoftu.

@ 24.02.2020, 17:17
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
xbox one, xbox x

Studio CD Projekt RED jest właśnie w wirze przygotowań do nowej premiery swojego - jak się wydaje - magnum opus: Cyberpunka 2077. Pomimo zawirowań wokół niedawnego terminu wydania, który pierwotnie zakładał kwiecień, nie odbiło się to negatywnie na rodzimym deweloperze, a wręcz przeciwnie - mimo przełożenia terminu wydania gry na 17 września, ostatnia kapitalizacja papierów wartościowych "RED-ów" (dokładnie to firmy CD Projekt) na warszawskiej GPW pokazała, że firma jest już drugim europejskim branżowym gigantem!

A wraz z przeniesioną datą premiery, która korelowała z terminem wydania konsol nowej generacji, pojawiła się kwestia wydania dzieła na nowego Xboksa i PlayStation 5 właśnie. Jak poinformowano na profilu CP2077 na Twitterze, producenci nie mają w planach odrębnej wersji dedykowanej Xboksowi z serii X, ponieważ posiadacze kopii Cyberpunka 2077 na Xboksa One dostaną w przyszłości darmowy upgrade graficzny dla nowej konsoli!

Sprawa w przypadku sprzętu firmy Microsoft jest o tyle prosta, że Xbox następnej generacji od początku promowany jest jako wielofunkcyjny kombajn ze wsteczną kompatybilnością gier ze wszystkich poprzednich Xboksów. Sony do dzisiaj nie potwierdziło, czy wszystkie tytuły z PlayStation 4 będą działały na PS5, stąd prawdopodobnie ogłoszenie łatki Cyberpunka 2077 dla PlayStation 5 właśnie odbędzie się w późniejszym terminie. O ile zakładamy, że Japończykom uda się dowieźć pełną wsteczną kompatybilność.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?