CD Projekt drugą najwyżej wycenianą firmą gamingową w Europie

Spółka radzi sobie wyśmienicie, a niebawem na rynku zadebiutuje jej kolejne dzieło: Cyberpunk 2077.

@ 20.02.2020, 18:11
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
inne

CD Projekt bezustannie zyskuje na wartości. Wycena spółki w zeszłym miesiącu wynosiła mniej więcej 6,8 miliarda dolarów, a właśnie dowiedzieliśmy się, że wczoraj przekroczyła 8 mld zielonych.

Skok wartości polskiej firmy jest naprawdę imponujący. Wystarczy wspomnieć, że w 2017 roku była ona warta 1,6 miliarda dolarów, a zatem w granicach 6 miliardów złotych. Obecnie jej wycena jest mniej więcej pięciokrotnie wyższa i oscyluje w granicach 32 miliardów złotych.

Spółka CD Projekt to nie tylko studio CD Projekt RED, zajmujące się opracowywaniem gier, w tym nadchodzącego Cyberpunka 2077, ale również platforma elektronicznej dystrybucji GOG. Wszystkie oddziały firmy radzą sobie wyśmienicie, co przekłada się na bardzo dobry wynik giełdowy.

Ze względu na powyższe, CD Projekt jest obecnie drugą najwyżej wycenianą spółką gamingową w Europie. Tylko Ubisoft może pochwalić się wyższą wartością, na poziomie 9,6 miliarda dolarów. Czy Polacy będą w stanie przebić Francuzów? Trzymamy kciuki, aby tak się stało.

Kończąc nie zostaje nam nic innego, jak pogratulować sukcesu!


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?