Control zadebiutuje prawdopodobnie na konsolach Xbox X oraz PlayStation 5

Wygląda na to, że studio Remedy przygotowuje next-genowy port swojego ostatniego projektu.

@ 17.02.2020, 08:35
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5, xbox x

Studio Remedy Entertainment jest mocno w ostatnim czasie zapracowane. Ekipa przygotowuje kilka nowych projektów, a przy okazji prawdopodobnie przenosi też swoje ostatnie dzieło na konsole następnej generacji.

Pisząc ostatnie dzieło mam oczywiście na myśli świetną grę Control, która zadebiutowała na rynku w zeszłym roku, a rezultacie dostępna jest na PC (wymagania), PlayStation 4 oraz Xboksie One. Tytuł ten zdobył przychylność recenzentów (w tym naszą), jak i samych graczy, a w związku z tym ewentualny port zdaje się być dobrym ruchem.

Spekulacje na temat next-genowej wersji Control pojawiły się w sieci za sprawą najnowszych wyników finansowych studia. Jego szef, Tero Virtala, komentując raport, powiedział, że "wysoka jakość, unikatowość oraz innowacyjność techniczna sprawiają, iż jest mnóstwo okazji ku temu, by gra trafiła na nowe platformy". Następnie powiedział, że jego firma jest "gotowa na następną generację konsol, debiutującą w 2020 roku".

Oczywiście nikt konkretnie nie wspomniał o Control, ale nie trzeba jakoś szczególnie naciągać rzeczywistości, aby założyć, że chodzi o ten projekt. Wcześniejszy tytuł Remedy, Quantum Break, trafił do sprzedaży dawno temu i bezsensowym byłoby jego wskrzeszanie.

Czekamy na więcej informacji, a jak tylko się pojawią, będziemy Was informować.


Sprawdź także:

Control

Premiera: 27 sierpnia 2019
PC, PS4, XBOX ONE

Control to kolejne nowatorskie podejście do gier akcji z elementami przygodowymi od studia Remedy - twórców rewolucyjnego cyklu Max Payne oraz Alan Wake.W Control gracz w...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoskrzywy_banen   @   11:11, 17.02.2020
Jaki port skoro ma być wsteczna kompatybilność?
0 kudosLucas-AT   @   11:42, 17.02.2020
Cytat: krzywy_banen
Jaki port skoro ma być wsteczna kompatybilność?

Jedno nie wyklucza drugiego. Uśmiech Remastery i porty będą koegzystować ze wsteczną kompatybilnością.