Sprzedaż PS4 i Xboksa One spada w zaskakującym tempie

Wychodzi na to, że zainteresowanie obecnymi platformami maleje szybciej niż w przypadku PS3 i Xboksa 360.

@ 17.02.2020, 09:50
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5, xbox x/s

Sprzedaż PS4 i Xboksa One spada w zaskakującym tempie

Bieżąca generacja konsol chyli się powoli ku końcowi, a to oznacza, że w znacznym stopniu spadło zainteresowanie obecnie dostępnymi platformami od Microsoftu oraz Sony. Jak się jednak okazuje, spadek zainteresowania jest zaskakująco znaczący - większy niż w przypadku poprzedniej generacji.

Informacje na temat sprzedaży PlayStation 4 oraz Xboksa One docierają do nas za sprawą jednego z analityków pracujących dla firmy Niko Partners, niejakiego Daniela Ahmada. Opublikował on na Twitterze krótki wpis, w którym czytamy, że sprzedaż PS4 i X1 spada szybciej niż PS3 oraz X360. Co ciekawe, Switch trzyma się stabilnie.

Malejąca sprzedaż konsol bieżącej generacji nie jest oczywiście niczym wyjątkowym. Trzeba bowiem pamiętać, że coraz więcej graczy decyduje się na pozostawienie pieniędzy na next-geny. Jest to tym bardziej sensowne, że PlayStation 5 oraz Xbox X dysponować będą wsteczną kompatybilnością, dzięki której zagramy na nich w gry z obecnych systemów.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?