Remedy kupiło prawa do Control za 17 milionów euro

Fińskie studio postanowiło zainwestować w markę Control, dzięki czemu zajmie się marketingiem, dystrybucją oraz PRem dla wszystkich kolejnych gier z tego uniwersum.

@ 29.02.2024, 15:12
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Remedy kupiło prawa do Control za 17 milionów euro

Remedy Entertainment wypuściło niedawno na rynek Alan Wake II i wszystko wskazuje na to, że projekt sprzedał się bardzo dobrze. Ekipa postanowiła w związku z tym zainwestować zarobione pieniądze i przejąć markę Control od 505 Games. Wydawca może sprzedawać wspomniany projekt do 31 grudnia 2024 roku, a później wszelkie dochody z jego sprzedaży czerpać będzie tylko Remedy.

Inwestycja w Control kosztowała Finów 17 milionów dolarów. Dzięki temu będą oni mogli na własną rękę przygotować, wydać i zarabiać na Control 2, Condor oraz wszystkich innych tytułach, których akcja toczy się w tym samym uniwersum. Deweloperzy będą mogli też dzięki temu rozwijać swoje uniwersum, przygotowując kolejne przedsięwzięcia.

Szef Remedy, Tero Virtala, podziękował 505 Games za dotychczasową współpracę i wyraził oczywiście radość z dopiętej transakcji. Pełna kontrola nad - nomen omen - Control pozwoli ekipie swobodnie rozwijać grę oraz integrować jej świat z innymi projektami.

Ostatnia gra Remedy to Alan Wake II. Jeśli nie zdecydowaliście się jeszcze na jej zakup, rzućcie okiem na naszą recenzję i wymagania. Pamiętajcie ponadto o poradniku.


Sprawdź także:
Control

Control

Premiera: 27 sierpnia 2019
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Control to kolejne nowatorskie podejście do gier akcji z elementami przygodowymi od studia Remedy - twórców rewolucyjnego cyklu Max Payne oraz Alan Wake.W Control gracz w...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   16:02, 29.02.2024
Mają Control pod kontrolą. Fajnie jakby były duże powiązania między Control, Alanem Wake'iem i tą nową marką Condor.