Vanquish i Bayonetta doczekają się remasterów

Wyciek w Microsoft Store pozwolił poznać najbliższe plany studia Platinum Games - w przyszłym roku na Xboksie One i PlayStation 4 dostaniemy remastery Vanquish i Bayonetta.

@ 10.12.2019, 11:09
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
xbox one

Vanquish i Bayonetta doczekają się remasterów

Studio PlatinumGames szykuje remastery swoich dwóch produkcji - Vanquish oraz Bayonetta! Informację na ten temat zdradziła, najprawdopodobniej przez przypadek, aplikacja Microsoft Store - w katalogu produktów pojawił się najpierw Vanquish na konsolę Xbox One, później zaś Bayonetta.

AKTUALIZACJA: Firma SEGA oficjalnie potwierdziła wydanie pakietu odświeżonych gier studia PlatinumGames - Vanquish oraz Bayonetta. Zestaw zostanie wypuszczony na rynek 18 lutego przyszłego roku na Xboksie One i PlayStation 4 i zaoferuje rozdzielczość 4K oraz 60 klatek na sekundę (zarówno dla PS4 Pro jak i XONE X).

PlatinumGames w 2010 roku wypuściło na rynek Vanquish - futurystyczną strzelankę z japońskim sznytem. Dzieło najpierw trafiło na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3, 7 lat później zaś dostało PC-towy port. Podobnie z Bayonettą, która na X360 oraz PS3 zadebiutowała w 2009 r. - przebojową przygodową grą akcji, w której wcielamy się w tytułową wiedźmę walczącą z potworami przebranymi za aniołów (strój protagonistki również jest dość charakterystyczny).

Oba tytuły, zgodnie z informacjami zamieszczonymi na kartach produktów w Microsoft Store (już naturalnie schowanych), zadebiutują na Xboksie One (prawdopodobnie też na PlayStation 4, jednak nie mamy żadnego potwierdzenia) 18 lutego 2020 roku! Odświeżone Vanquish otrzymało ponadto kilka screenshotów pochodzących z remastera (widoczne są powyżej), zaś Bayonetta tylko pojawiła się na liście w wyszukiwarce. Co ciekawe, obie gry będą dostępne w rocznicowym zestawie i zaoferują 60 klatek na sekundę oraz rozdzielczość 4K.


Sprawdź także:
Bayonetta

Bayonetta

Premiera: 29 października 2009
PS3, PS4, XBOX 360, PC, XBOX ONE, SWITCH

Bayonetta to przygodowa gra akcji z elementami platformowo-zręcznościowymi wyprodukowana przez studio PlatinumGames, znane z m.in. futurystycznej strzelanki Vanquish. W g...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKeiko   @   19:49, 06.12.2019
No i ekstra. Strasznie żałowałem, że nie dodałem do biblioteki Vanquish, gdy było za darmo w PS+ na PS3, na Bayonettę też miałem oko. Na jakiejś wyprzedaży na pewno się kupi.
0 kudosguy_fawkes   @   13:41, 08.12.2019
Jeśli ktoś ma XO, to tak naprawdę nie musi na nic czekać, jeśli nie chce - obie gry w wersji na X360 działają w ramach wstecznej kompatybilności. Sam ograłem tak pierwszą część przygód seksownej wiedźmy, a na Vanquish czaję się od dłuższego czasu. Skoro będzie remaster, to jednak poczekam.