Bayonetta 3 na PlayStation 4? Prosić mamy Nintendo!

Deweloperzy nie pozostawiają żadnych nadziei na ewentualną konwersję.

@ 02.02.2018, 20:57
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
wiiu, switch, ps4, xbox one

Bayonetta 3 na PlayStation 4? Prosić mamy Nintendo!

Cykl Bayonetta zdobył popularność ze względu na charyzmatyczną bohaterkę oraz naprawdę widowiskowe pojedynki. Najnowsza jego odsłona, trzecia, nie trafi jednak do posiadaczy konsol PlayStation 4 ani Xbox One. Będzie tytułem ekskluzywnym dla Nintendo Switch.

Sytuacja ekskluzywności Bayonetta 3 jest raczej jasna. Nintendo wyłożyło pieniądze na to, aby serię kontynuować (po tym jak SEGA odpuściła), trudno więc spodziewać się tego, że pozwoli studiu Platinum Games opracować konwersje dla konkurencyjnych platform. Potwierdził to nawet jeden z deweloperów, Hideki Kamiya.

Kamiya, odpowiadając na pytanie jednego z fanów, napisał na łamach Twittera, aby o Bayonetta 3 na PlayStation 4 pisać do Nintendo. Właściciele konsoli Switch mają prawa autorskie do przygód pięknej Bayonetty i raczej ich nie oddadzą, przynajmniej tak długo, jak długo będą na nich zarabiać.

"Jeśli Ninty powie tak, to tak. Zapytajcie Ninty. Zapytajcie ich też o Mario oraz Zeldę na PS4", napisał na Twitterze Kamiya, nie pozostawiając żadnych wątpliwości.

Jeśli chcecie grać w cykl Bayonetta, musicie nabyć Nintendo Switch. Warto w tym momencie wspomnieć, że dwie pierwsze części serii także niebawem trafią na najnowszą platformę Japończyków.


Sprawdź także:
Bayonetta

Bayonetta

Premiera: 29 października 2009
PS3, PS4, XBOX 360, PC, XBOX ONE, SWITCH

Bayonetta to przygodowa gra akcji z elementami platformowo-zręcznościowymi wyprodukowana przez studio PlatinumGames, znane z m.in. futurystycznej strzelanki Vanquish. W g...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdenilson   @   10:53, 03.02.2018
Zamiast jęczeć i męczyć człowieka to kupiliby Switcha. Tacy jak Ci co wypisują na tweetcie do Kamiyi potrafią kupić PS4 dla samego Nathana Drake'a i XONE dla nowych Gearsów. To czemu nie postąpią podobnie i nie kupią Switcha dla Bayonetty? To jest szczyt hipokryzji.