Bayonetta (PS3)

ObserwujMam (29)Gram (5)Ukończone (15)Kupię (8)

Bayonetta (PS3) - recenzja gry


@ 03.10.2010, 14:54
Paulina "Milly" Rajkowska

Ponad 500 lat temu w wyniku polowań na czarownice większość z nich została zmieciona z powierzchni ziemi. Wszyscy myśleli, że wytępiono je całkowicie, aż po dziś dzień.

Ponad 500 lat temu w wyniku polowań na czarownice większość z nich została zmieciona z powierzchni ziemi. Wszyscy myśleli, że wytępiono je całkowicie, aż po dziś dzień. Bayonetta, wiedźma obudzona ze swej drzemki na dnie jeziora, powraca, aby nie tylko odkryć swoją zapomnianą przeszłość, ale, przy okazji, zapewnić nam godziny niesamowitej rozgrywki.

Bayonetta (PS3)

Bayonetta to gra akcji stworzona przez Platinum Games. Gracz zostaje w niej wrzucony w świat niczym nie różniący się od naszego, jednak przepełniony zwalczającymi się siłami nadprzyrodzonymi. Od wieków bowiem zawsze istniała równowaga pomiędzy trzema siłami - dobrem, złem i chaosem, które utrzymywały naszą rzeczywistość w stanie równowagi. Jednak wydarzenia, w które uwikłana została nasza bohaterka miały bezpośredni wpływ na zakłócenie tej delikatnej kondycji. Nasza misja zatem to jak zwykle uratowanie świata, jednak w bardzo seksownym i tanecznym stylu.W grze wcielamy się w jedną z ostatnich wiedźm o imieniu Bayonetta, która korzystając ze swoich magicznych umiejętności i gibkich ruchów spuszcza niezły łomot aniołom i wszelkiego rodzaju wysłannikom niebios. Do naszej dyspozycji został oddany całkiem imponujący arsenał broni jak i ruchów. W tym nie tylko combosy ale i okrutne, krwawe tortury, którym możemy poddać naszych przeciwników. Gra nie jest zwykłym button masherem. Klucz do zwycięstwa to nie jedynie bezmyślne wciskanie guzików, ale również dobry timing, który służy do aktywacji tzw. Witch time. Jest to tryb slow motion, który pozwala wiedźmie wyostrzyć wszystkie zmysły i zwiększyć swoją efektywność na polu walki. Choć w połączeniu ogrom dostępnych opcji może wydać się przytłaczający, a kombinacje ciosów trudne do zapamiętanie, twórcy gry pomyśleli także o tym. Dla mniej doświadczonych graczy udostępniono poziomy łatwy i bardzo łatwy, których cechą charakterystyczną jest dostępny tryb automatyczny. Oznacza to tyle, co zmianę z gry bardziej taktycznej do mocnego siekania w jeden guzik, który przejmuje funkcje wszystkich innych guzików. Tym samym jeden przycisk zarówno atakuje, unika, skacze i strzela. Wówczas, to komputer decyduje jakie combosy wykonujemy, zatem walka wygląda dużo bardziej spektakularnie. Jednak bardziej hardcorowi gracze nie powinni się załamywać, gdyż o nich też nie zapomniano przygotowując inne poziomy trudności, które stanowią niesamowite wyzwanie.

Bayonetta (PS3)


Screeny z Bayonetta (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbat2008kam   @   16:25, 03.10.2010
Recenzja jest bardzo optymistyczna, więc ja trochę ponarzekam.

Dźwięk jest strasznie ,,japoński'' - słodki do bólu, z masą pisków itp.
Grafika jest przeciętna, a wypowiadam się grając wcześniej na X360, na którym gra wygląda/wyglądała o niebo lepiej (może na PS3 wydali już patcha, nie wiem, w d*pie to mam...). Sam gameplay to niemal DMC, tyle że z babą w roli głównej.
Fabuła odkrywcza nie jest i nie powala, jak choćby God of War. Klimat też niezbyt odpowiedni ,,dla tej części świata''.

Gry pozbyłem się bez żalu już dawno temu. Chociaż nie powiem, zapewniała nieco rozrywki.

Ale że ja jestem uprzedzony do 99% gier (szczególnie trącących japońszczyzną), nie należy moich słów brać zbyt poważnie...
0 kudosRavnarr   @   10:11, 04.10.2010
Nie grałem, ale patrząc na przedstawiony tu trailer, nie sądzę, żeby gra była takim hitem, jak wszystkie te bardzo profesjonalne i obiektywne pisma podają. Główna bohaterka strasznie nienaturalnie wygląda, ale to kwestia azjatyckich gustów. Nie wiem, jak reszta oprawy dźwiękowej, ale piosenka w trailerze jest mocno wkurzająca. Ale, podobnie jak bat, nie przepadam za mangowymi napier***ankami.
0 kudosixau2   @   17:42, 06.10.2010
Ja powiem tak oparte na prawie na devil my cry
0 kudoswayn76   @   22:21, 06.10.2010
premiera była 10 miesięcy temu co tak późno recenzja i trajler akurat nie z muzyką z tej gry to tylko podkład muzyczny
nie każdemu przypadnie do gustu japońska wiedźma no cóż skośni mają inny pogląd na świat magi
motywy walk prowadzone są w dość ciekawy sposób a mianowicie trzeba się czasem zdrowo skupić żeby ocenić gdzie się znajdujemy w danej chwili czy jest to podłoga a może już ściana
0 kudosPietek=)   @   12:52, 09.10.2010
Słyszałem wiele dobrego o tej grze ale i tak mnie to nie przekonało do kupna; jest bardzo dużo ciekawych gier więc taka Bayonetta musi oferować coś więcej niż tylko dynamiczną rozgrywkę i ciekawą fabułę ( choć co do tego to mam wątpliwości ).

Osobiście zagrałbym tylko gdybym mógł od kogoś pożyczyć Dumny
0 kudoszegier   @   20:05, 11.10.2010
To jest moje mięsko, kupię tę gre i przejdę ją przynajmniej 3 razy. Fanom DMC polecam szczególnie.
Dodaj Odpowiedź