Sprzedaż gier w Wielkiej Brytanii (3 - 9 listopada 2019 roku) - Death Stranding nie powala konkurencji

Sporo lepiej radzi sobie Call of Duty: Modern Warfare, mimo że jego premiera już dawno za nami.

@ 13.11.2019, 10:16
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ds3, switch, ps4, xbox one

Sprzedaż gier w Wielkiej Brytanii (3 - 9 listopada 2019 roku) - Death Stranding nie powala konkurencji

Bieżący rok, mimo że pełen interesujących gier, nie obfituje w tak wiele hitów, jak rok ubiegły. Najgłośniejszą jesienną premierą dla PlayStation 4 okazało się kontrowersyjne Death Stranding, a jako że nie jest to projekt dla każdego, nie zdołało ono nawet wskoczyć na pierwsze miejsce najchętniej kupowanych gier w Wielkiej Brytanii.

W najnowszym zestawieniu przygotowanym przez Gfk Chart-Track widzimy, że nowe dzieło Hideo Kojimy nie było w stanie poradzić sobie z Call of Duty: Modern Warfare. Shooter od Activision jest na miejscu pierwszym i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie cokolwiek mogło go ze szczytu podium zepchnąć.

Jeśli chodzi o Death Stranding to druga największa premiera nowej marki oraz druga największa premiera ekskluzywna na PlayStation 4 bieżącego roku. Miejsce pierwsze zajmuje w tym przypadku Days Gone, które choć niezłe, także nie było w stanie porwać społeczności graczy.

Lepiej radzi sobie Call of Duty: Modern Warfare, sprzedając się o około 26% sprawniej niż Call of Duty: Black Ops 4. Dlaczego tak jest? Czynników jest na pewno kilka. Po pierwsze, brak konkurencji ze strony Battlefielda. Po drugie, obecność solidnej kampanii dla jednego gracza. Po trzecie, raczej średni zestaw gier na tegoroczną jesień.

Pierwszą dziesiątkę nowego zestawienia znajdziecie poniżej.

  1. Call of Duty: Modern Warfare
  2. Death Stranding
  3. FIFA 20
  4. Luigi’s Mansion 3 
  5. Need for Speed Heat
  6. Mario Kart 8 Deluxe
  7. Fortnite: Darkfire Bundle
  8. Mario & Sonic at the Tokyo Olympic Games 2020
  9. Minecraft
  10. Plants vs. Zombies: Battle for Neighborville

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   21:12, 13.11.2019
Drugie miejsce to i tak niezły wynik jak na "nudny symulator" oraz grę tak inną od pozostałych produkcji Cool