Days Gone (PS4) - okladka

Days Gone (PS4)

Premiera:
26 kwietnia 2019
Premiera PL:
26 kwietnia 2019
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Producent:
Strona:

ObserwujMam (22)Gram (4)Ukończone (13)Kupię (8)

Opis Days Gone (PS4)
bigboy177 @ 00:43 15.06.2016
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Śr. długość gry: 51h 18min

+ czaswięcej

Days Gone to gra akcji, z elementami survivalu opracowana przez jedno z wewnętrznych studiów Sony Computer Entertainment.

Akcja Days Gone przenosi nas gdzieś w okolice północno-zachodniej części Pacyfiku. Ludzkość niestety nie ma się zbyt dobrze, albowiem wybuch groźnej pandemii zdziesiątkował naszą rasę, przemieniając jej przedstawicieli w bezmyślne stworzenia, nie pragnące niczego prócz krwi. Tym, którym udało się przetrwać pandemię, nie pozostało nic innego, jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości i, co najważniejsze, przeżyć czyhające na każdym kroku niebezpieczeństwa.

Aby zobaczyć kolejny dzień, główny bohater - niejaki Deacon St. John - stara się eksplorować w pełni otwarty świat w poszukiwaniu przydatnych przedmiotów oraz niezbędnych do życia surowców. W tym celu przemieszcza się z jednej lokacji do drugiej, przeszukując każde napotkane domostwo oraz magazyn. Niestety nawet ludzie nie są wobec niego pokojowo nastawieni, co oznacza, że gdy na swojej drodze napotyka innego człowieka musi zachować czujność, nigdy nie wiadomo czy okaże się przyjacielem czy wrogiem.

Wrogowie bardzo chętnie wykorzystają hordy krążących po okolicy krwiożerczych bestii. Te, słysząc lub widząc protagonistę, atakują niczym fala, bezustannie nacierając nawet pomimo ostrzału z broni palnej oraz eksplozji. W takiej sytuacji pozostaje wycofywanie się w stronę bezpiecznych stref, a nawet ucieczka.

Days Gone działa na silniku graficznym Unreal Engine 4, a w związku z tym oprawa audio-wizualna jest najwyższych lotów. Dzięki temu wyjątkowemu narzędziu da się zaglądnąć do praktycznie każdego budynku, celem przeszukania go i pozyskania przydatnych przedmiotów. Te są w grze kluczowe, albowiem crafting odgrywa bardzo dużą rolę.


Wkład w encyklopedię mieli:   MicMus123456789,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Days Gone (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosgambler34   @   17:08, 10.05.2019
Ehhh... Chciałem pograć ale nie będę kupować PS plus po to by grać w grę solo. No teraz to już się w dupach przewraca.... Gra wymaga PS plus czy grasz online czy nie. Innymi słowy zroby grę tylko na naszą konsole kazmy zapłaci. 250pln i jeszcze płacić za to że grają akurat na naszej konsoli.. Fuck ps
1 kudosTheCerbis   @   17:40, 10.05.2019
Ale po co ci PS Plus do Days Gone...?
0 kudosMicMus123456789   @   21:19, 10.05.2019
Bez PS Plusa można w zasadzie grać w każdą zakupioną grę tyle, że te typowo multi będą w trybie offline. Do singlowych tytułów nigdy nie trzeba było abonamentu.
1 kudosLoczek3545   @   20:08, 06.09.2019
Powiem szczerze, że liczyłem na coś więcej... Fabularnie jest okej, bez większych twistów, ale wszystko prowadzone jest w dość jasny sposób i potrafi wciągnąć. Misje poboczne- jak wszędzie, cały czas to samo... Główna postać nadrabia sporo niedociągnięć całej tej historii Uśmiech .Sam gameplay żadnej innowacji nie wprowadził. Hordy które miały być motywem przewodnim całej tej gierki zupełnie nie robią wrażenia. Owszem, są wielkie, ale jest zdecydowanie za mało sposobów dzieki którym możemy je pokonać- lekko się zawiodłem Dumny . Ogólnie gierkę oceniam na plus, ale myślę, że twórcy mogli jeszcze przy niej pogrzebać.
0 kudoswojteklog   @   13:06, 19.07.2020
Gra skonczona, moge polecic, fajne zakonczenie.
Dodaj Odpowiedź