Spiders, autorzy The Technomancer i Greedfall, wykupieni

Firma BigBen Interactive rozwija się i chce stać się potężnym graczem w segmencie gier AA (z mniejszymi budżetami, przez co kolejne studio zostało przez nich wykupione - Spiders, autorzy The Technomancer i Greedfall.

@ 25.07.2019, 08:35
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
inne

Spiders, autorzy The Technomancer i Greedfall, wykupieni

Nowe RPG akcji, Greedfall, już na początku września zadebiutuje na komputerach osobistych i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Będzie to kolejna produkcja z tego gatunku autorstwa studia Spiders, które na swoim koncie ma m.in. udane The Technomancer czy też Bound by Flame. Właśnie dowiedzieliśmy się, że będzie to ostatnia produkcja zrobiona niezależnie, bowiem deweloperzy zostali wykupieni przez firmę BigBen Interactive!

W nadesłanej informacji prasowej dowiadujemy się, że przejęcie Spiders przez BigBen Interactive związane jest z nową polityką - BigBen chce stać się wiodącym graczem w segmencie gier "AA" (nieco mniejsze produkcje pokroju właśnie tworzonego Greedfall). Co ciekawe, najnowsza gra od Spiders zostanie wydane pod sztandarem innej firmy, która również ma podobny target - Focus Home Interactive. Nie wiemy jeszcze jaki wpływ będzie miała umowa na nadchodzącego cRPG-a.

BigBen Interactive w ostatnim czasie nabyło kilka innych ekip tworzących gry wideo. Firma zainwestowała m.in. w Cyanide (Call of Cthulhu), Kylotonn (WRC 8, V-Rally 4) oraz Eko Software (How to Survive 2). Tymi działaniami wyraźnie widać aspiracje Francuzów do podniesienia rangi własnego przedsiębiorstwa i zagrożeniu pozycji takich wydawców jak wspomniane Focus Home Interactive, które specjalizują się tylko w publikowaniu gier, nie mając późniejszych z nich zysków.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?