Premiery gier w październiku 2023 - od przybytku głowa (nie) boli


Materdea @ 11:16 03.10.2023
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Dość powiedzieć, że w październiku na rynek trafią takie pozycje, jak Alan Wake II, Forza Motorsport, Assassin's Creed: Mirage czy też Marvel's Spider-Man 2! Myślę, że powiedzenie "od przybytku głowa nie boli" nijak się nie ma do urodzaju gier w tym roku - a zwłaszcza w ostatnim kwartale. Zalew wysokobudżetowych produkcji (z czego kilka uciekło już na 2024 r.) wymieszany z gromadą nieco mniejszych tworzy mieszankę wybuchową.

Urodzaj, drodzy Czytelnicy! 2023 już na początku rokował bardzo, bardzo pozytywnie, jednak dopiero praktyka zweryfikowała - oczywiście na plus! Tylko w tym miesiącu na rynku pojawią się Alan Wake II, Forza Motorsport, Assassin's Creed: Mirage czy też Marvel's Spider-Man 2! A co powiedzieć o pozostałych produkcjach? Podobno od przybytku głowa nie boli, chociaż nie wiem, jak jest w tym przypadku (mnie już trochę rozbolała).

The Lamplighters League - 3 października

  • PC, Xbox Series X|S

The Lamplighters League to taktyczna gra cRPG z elementami RTS-a w specyficznej konwencji noir lub też pulp, gdzie walka utrzymana została w formule turowej. Dzieło studio Harebrained Schemes (którzy stoją za m.in. powrotem marki Shadowrun) osadza akcję w alternatywnej wersji lat 30. XX wieku, gdzie kult zwany Banished Court jest blisko zdobycia władzy nad światem. Od tysiącleci jedynym, co stało pomiędzy tą złowieszczą kliką, a ich planami, była grupa bohaterskich uczonych znanych jako The Lamplighters League - czyli nasz zespół, najlepsi z najgorszych.

W grze kierujemy zespołem składającym się z kilku osobistości reprezentujących rozmaite archetypy i umiejętności specjalne, a głównym naszym zadaniem jest pokonywanie kolejnych zamkniętych poziomów rozgrywających się w różnych sceneriach. Oczywiście na drodze stają grupy przeciwników, które musimy pokonać. Kolejne potyczki, utrzymane w turowej formule, powodują, że bohaterowie nabierają punktów doświadczenia, a te następnie przekuwane są w wyższe levele, co pozwala odblokowywać coraz lepsze skille.

Assassin's Creed: Mirage - 5 października

  • PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4

Assassin's Creed: Mirage to kolejna (po Assassin's Creed: Valhalla) pełnoprawna odsłona popularnej marki przygodowych gier akcji. Tym razem Ubisoft postanowił przygotować nieco bardziej kameralną odsłonę - wracamy do formuły jednego miasta, gdzie akcja skupia się bardziej na historii, skrytobójstwach oraz narracji. Mirage przenosi akcję dwadzieścia lat przed wydarzenia z Valhalli. Trafiamy do roku 853 naszej ery do stolicy ówczesnego Iraku, Bagdadu. Wcielamy się w postać 17-letniego Basima, bohatera znanego z ostatniej odsłony AC. Początkujący złodziej zostaje wcielony przez Roshan, lokalną przywódczynię, do bractwa Ukrytych i rozpoczyna proces inicjacji, zaczynając służyć sprawie Asasynów.

Rozgrywka AC: Mirage stawia na mniejszy świat, zredukowanie cRPG-owych elementów, stawiając jednocześnie na formułę znaną z pierwszych części. Kluczowe są narracja, dynamiczne tempo akcji oraz kontrakty. Do walki z naszymi przeciwnikami korzystamy nie tylko z doskonale znanych ukrytych ostrzy, ale również charakterystycznej dla tamtego okresu i miejsca broni białej oraz wszelkiej maści gadżetów - takich jak np. miny dymne.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   13:10, 03.10.2023
Październik jest mocarny Szczęśliwy U mnie na premierę wpada zdecydowanie The Lords of the Fallen i Spider-Man 2. Nowy Asasyn nieco kusi, ale nie udało mi się do dziś ograć Valhalli więc póki co odpuszczam.
0 kudosBarbarella.   @   13:49, 03.10.2023
Faktycznie, obrodziło grami. Na liście życzeń mam Alana, Faraona i Assassyna. Uśmiech Kiedyś tam kupię. Uśmiech
0 kudosmrPack   @   14:40, 03.10.2023
Spider-Man 2, MGS MC V1 i AC Mirage. Tytuły w tej kolejności interesują mnie w październiku.
0 kudospetrucci109   @   14:52, 03.10.2023
No kurcze, faktycznie takiego miesiąca dawno nie było. U mnie na liście lądują Alan i Spidey.
0 kudosDirian   @   21:04, 03.10.2023
Strasznie mocny październik. U mnie na pewno na świeczniku w pierwszej kolejności AC Mirage i Lords of the Fallen. Na pewno też kupię UFC, bo w czwórkę nabiłem z 200h. Kurczę, a to nie koniec listy bo trzeba jeszcze pojeździć w Forze i pobudować w Cities Skylines, ale tutaj gry będą musiały zaczekać na kolejne miesiące ;)
0 kudosMaterdea   @   10:18, 04.10.2023
Cytat: Dirian
Na pewno też kupię UFC, bo w czwórkę nabiłem z 200h.
Jak sam żeś mówił, że się nie interesujesz i KSW z 10 lat temu ostatnie oglądałeś, pozerze!
1 kudosIgI123   @   22:48, 04.10.2023
U mnie zdecydowanie LotF. Poczekam co prawda na recenzje, ale szykuje się porządny soulslike.
0 kudosKononowicziMajor   @   08:31, 05.10.2023
Czekam cierpliwe na recenzję gier które miały w najbliższych kilku miesięcy premierę. Powiem szerzę że mam problem którą grę wybrać. Poirytowany
1 kudosDirian   @   10:41, 05.10.2023
Cytat: Materdea
Cytat: Dirian
Na pewno też kupię UFC, bo w czwórkę nabiłem z 200h.
Jak sam żeś mówił, że się nie interesujesz i KSW z 10 lat temu ostatnie oglądałeś, pozerze!


Bo ja oglądam ino prawilne MMA czyli UFC, a nie jakieś ustawione mordo-klepki w stylu KSW!
0 kudosKononowicziMajor   @   12:39, 05.10.2023
Ja sobie wybrałem gierkę Days Gone i powiem sczerze dawno nie mordowałem żadnych zombiaczków. Pokręcony

Wczoraj grałem w Fallout 3 i ubiłem dużo super mutantów. Zwiedziłem trochę świata i sprzedałem mnóstwo gratów to przy okazji niezłego majątku się dorobiłem. Dumny
0 kudosIgI123   @   22:36, 06.10.2023
Cytat: Dirian
Cytat: Materdea
Cytat: Dirian
Na pewno też kupię UFC, bo w czwórkę nabiłem z 200h.
Jak sam żeś mówił, że się nie interesujesz i KSW z 10 lat temu ostatnie oglądałeś, pozerze!


Bo ja oglądam ino prawilne MMA czyli UFC, a nie jakieś ustawione mordo-klepki w stylu KSW!
Dirian baza
0 kudosroxa175   @   14:51, 09.10.2023
Na mojej liście też jest kilka pozycji, ale najpierw muszę dokończyć tytuły, które już mam... Na przykład Hogwarts, który już od dawna czeka na dokończenie xD
Dodaj Odpowiedź