Assassin's Creed: Valhalla (PC) - okladka

Assassin's Creed: Valhalla (PC)

Premiera:
10 listopada 2020
Premiera PL:
10 listopada 2020
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (28)Gram (8)Ukończone (15)Kupię (6)

Opis Assassin's Creed: Valhalla (PC)
Materdea @ 07:43 30.04.2020
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 105h 59min

+ czaswięcej

Assassin's Creed: Valhalla to kolejna pełnoprawna odsłona cyklu przygodowych gier akcji z elementami RPG od francuskiej firmy Ubisoft. Tym razem, po słonecznej Grecji z okresu Wojen Peloponeskich (Assassins's Creed: Odyssey) przenosimy się na mroźną północ - Skandynawię i Wyspy Brytyjskie z IX wieku naszej ery.

Historia Assassin's Creed: Valhalla obraca się wokół wikińskiej dynastii kierowanej bohatera/bohaterkę imieniem Eivor - co ciekawe, imię to jest zarówno męskie jak i damskie. Lądujemy w IX wieku naszej ery, w trakcie plądrowania kolejnych angielskich wiosek i zamków.

Rozgrywka w Assassin's Creed: Valhalla przynosi nieco więcej nowości pod względem poprzedniej odsłony serii. Oprócz dużej, otwartej mapy, na której umieszczono dużo aktywności pobocznych oraz znajdziek, dostajemy też elementy związane z m.in. ekonomią. Oto bowiem możemy rozbudowywać własną osadę - nie tylko wraz z postępami w fabule, ale też poniekąd obok niej. Oprócz tego dostajemy system dialogów oraz wyborów moralnych znany z ostatniej części tego cyklu, a także możliwość rozwijania własnego bohatera pod względem umiejętności na kilku osobnych drzewka.

Wymagania: Twórcy gry Assassin's Creed: Valhalla ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z Assassin's Creed: Valhalla (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
2 kudosLoczek3545   @   12:17, 08.12.2020
Na wstępie zacznę od zakończenia, bo te zostawiło nas z większą ilością pytań niż odpowiedzi... Do tej pory nie wiem, czy faktycznie ukończyłem ten wątek główny. Chyba w żadnej części nie było tak ambitnego(?) zakończenia, gdzie twórcy każą nam się domyślać, albo czekać za DLC? Szczęśliwy Niestety bez spojlerów więcej nie mogę napisać, ale faktycznie jest spore WTF.

Ogólnie sama giera jest chyba najlepszą od czasu zmiany koncepcji (Origin). Ogromny świat, 80h na liczniku a "pytajników" zostało od groma. Dla mnie osobiście jest to minus, ponieważ nic nas nie zachęca do tego by je odkrywać. Ciągle to samo, ale w sumie Ubi zdążyło do tego przyzwyczaić... Graficznie jest na czym oko zawiesić. Nawet spora różnorodność w krajobrazach, śnieg, pola, ruiny i masa gór do wspinaczki, momentami jest naprawdę pięknie! Optymalizacja mocno kuleje, choć trzeba przyznać, ze patche naprawiają to i owo, myślę, że za 2-3 miesiące w końcu będzie można pograć bez większych problemów i w lepszej płynności. Niestety miałem podajże 3 razy sytuację glitcha, gdzie musiałem wczytać poprzedni save, gdyż zawiesiło mnie w powietrzu ( raz podczas dość długiej walki z bossem Smutny a byłem tak BLISKO! ). Podczas czynności takich jak granie w te kamyki, bądź upijania się, również gra się psuła, gdyż po wejściu w interakcję nie wyświetlał się interfejs danej czynności...

Wszystkim graczom radzę jednak poczekać trochę na aktualizację, co poskutkuje zdecydowanie większą frajdą z rozgrywki, bo naprawdę warto zagrać!