Premiery gier w styczniu 2022


Materdea @ 18:04 04.01.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Pokemon Legends: Arceus - 28 stycznia


Nintendo Switch

Pokemon Legends: Arceus to przygodowa gra akcji w otwartym świecie w doskonale znanym wszystkim uniwersum. Gracz trafia do krainy Sinnoh, którą powinni znać fani gier Pokemon Diamond oraz Pokemon Pearl. Tym razem wydarzenia mają jednak miejsce w odległej przeszłości, czyli na długo przed takimi wydarzeniami, jak chociażby poznanie się Asha Ketchuma z Pikachu.

Rozgrywka nowych Pokemonów pozwala pokierować poczynaniami własnoręcznie stworzonej postaci, której nadrzędnym celem jest stworzenie pierwszego w historii Pokedeksu na wyspie, a także rozwikłanie zagadki legendarnego Pokemona - Arceusa. Na początku zabawy towarzyszy mu jedna ze startowych poczwar - do wyboru są Rowlet, Cyndaquil lub Oshawott.

Całość obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Wśród zadań gracza znajdują się m.in. realizowanie zleconych przez postacie niezależne zadań, eksploracja otwartej wyspy, a także walka, a w rezultacie łapanie napotkanych Pokemonów.

Uncharted: Legacy of Thieves Collection - 28 stycznia


PlayStation 5

Uncharted: Legacy of Thieves Collection to pakiet odrestaurowanych i dostosowanych do możliwości konsoli PlayStation 5 dwóch gier: Uncharted 4: Kres Złodzieja i Uncharted: Zaginione Dziedzictwo. Firma Sony postanowiła też, że produkcje te trafią w takiej samej formie na komputery osobiste - na razie jednak nie ustalono konkretnej daty premiery.

Fabuła Uncharted: Legacy of Thieves Collection prezentuje finał opowieści podróżnika Nathana Drake'a - poznajemy go w "czwórce". Zaginione Dziedzictwo to dodatek, w którym wydarzenia rozgrywają się po napisach końcowych z Kresu Złodzieja. Główną bohaterką jest tam znana z poprzednich gier z serii Uncharted Chloe Farazer - a towarzyszy jej Nadine Ross.

Pod względem rozgrywki Legacy of Thieves Collection nie będzie różniło się względem oryginału; zmianom uległa wyłącznie oprawa techniczno-wizualna. Na potrzeby remastera postanowiono odświeżyć grafikę, dodać nieco ostrzejsze tekstury, rozdzielczość 4K oraz podnieść płynność do poziomu 60 klatek na sekundę.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRonaldo_   @   20:04, 04.01.2022
W tym miesiącu interesuje mnie tylko God of War. Uśmiech
1 kudospetrucci109   @   00:41, 05.01.2022
Słaby ten styczeń jak polski złoty 😅
0 kudosmrPack   @   10:54, 05.01.2022
Mnie za to interesują tylko nowe przygody w świecie Pokemonów Puszcza oko
0 kudosBubtownik   @   22:15, 07.01.2022
Rainbow Six: Extraction już czeka na dysku konsoli. Specjalnych oczekiwań nie mam bo w Siege nigdy nie grałem, a że Extraction wpada do GPU to można wypróbować. Najwyżej szybko się usunie, albo spędzi się kilkanaście godzin. Po za tym nic więcej w styczniu mnie nie interesuje.
2 kudosshuwar   @   07:19, 09.01.2022
Jedynie zainteresowała mnie seria Expeditions. Może kiedyś?
Cytat: petrucci109
Słaby ten styczeń jak polski złoty
Nie gadaj... umocnił się pod koniec grudnia. Euro z 4:70 spadło do 4:54 Uśmiech
Dodaj Odpowiedź