Premiery gier w styczniu 2022


Materdea @ 18:04 04.01.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Expeditions: Rome - 20 stycznia


PC

Expeditions: Rome to trzecia część serii gier akcji wymieszanych z turową i izometryczną walką oraz elementami RPG. Wcześniej twórcy ze studia Logic Artists zaoferowali graczom zupełnie inne światy - czasy podbojów Nowego Świata przez Europejczyków oraz wikińskich najazdów na anglosaskie oraz frankońskie miasta i wsie.

Historia  Expeditions: Rome pozwala wcielić się w postać członka rzymskich wojsk imieniem Legatus, którego ojciec został zamordowany przez nieznanego politycznego wroga, co zmusza nas do ucieczki z Wiecznego Miasta i dołączenia do wojskowej kampanii mającej na celu stłumienie greckiej rebelii. Akcja ma miejsce w czasach panowania Juliusza Cezara.

Rozgrywka najnowszej produkcji Logic Artists oferuje trzy rozbudowane kampanie, w ramach których trafimy do antycznej Grecji, porośniętej gęstymi lasami Galii oraz pustynnej Afryki Północnej. Gameplay pod względem zróżnicowania nie odstaje od poprzedniczek i serwuje nam sporo wymieszanych ze sobą elementów. Gra ma cRPG-ową strukturę, w której określamy swoje pochodzenie, a co za tym idzie - zdobywamy unikalne zdolności i wbijamy nowe poziomy doświadczenia. Poza tym prowadzimy organizowany w trakcie zabawy legion w taktycznych i turowych potyczkach z przeciwnikami (na wzór serii XCOM). Wisienką na torcie jest swobodna eksploracja półotwartego świata.

Tom Clancy’s Rainbow Six: Extraction - 20 stycznia


PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4

Tom Clancy's Rainbow Six: Extraction przeszło długą drogę. Produkcja francuskiego studia Ubisoft planowana była jeszcze na 2020 rok, jednak pandemia dała wszystkim w kość - a zwłaszcza deweloperom. Finalnie nowa część serii Rainbow Six debiutuje w nowo otwartym 2022 r.

Rainbow Six: Extraction zmienia wypracowane w R6: Siege formuły, lekko - choć w paru aspektach znacząco - ją modyfikując. Przede wszystkim nie gramy przeciwko żywym graczom, jak ma to miejsce w poprzedniczce - trzyosobowe zespoły złożone z graczy walczą z hordami poczwar sterowanymi przez sztuczną inteligencję. Fabuła osadza akcję w klimacie lekko zahaczającym o science-fiction. Mamy tutaj do czynienia z tajemniczym skażeniem, które zostało wywołane przez pasożyta nieznanego pochodzenia wywodzącego się z meteorytu, który uderzył w Ziemię.

Rozgrywka Tom Clancy's Rainbow Six: Extraction pozwala obserwować akcję z perspektywy pierwszej osoby, a gracz dostaje do dyspozycji wybór jednego z aż osiemnastu operatorów. Każdy z nich posiada nie tylko inny wygląd oraz sprzęt, ale także umiejętności specjalne, które tutaj reprezentowane są przez gadżety. Ich użyteczność na polu bitwy weryfikują różne typy misji - od ratunkowych, przez bojowe, kończąc na specjalnych. Lokacje, w których przychodzi nam mierzyć się z enigmatyczną zarazą, mogą zmieniać się w trakcie zabawy, co jeszcze bardziej podkręca konieczność improwizacji.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRonaldo_   @   20:04, 04.01.2022
W tym miesiącu interesuje mnie tylko God of War. Uśmiech
1 kudospetrucci109   @   00:41, 05.01.2022
Słaby ten styczeń jak polski złoty 😅
0 kudosmrPack   @   10:54, 05.01.2022
Mnie za to interesują tylko nowe przygody w świecie Pokemonów Puszcza oko
0 kudosBubtownik   @   22:15, 07.01.2022
Rainbow Six: Extraction już czeka na dysku konsoli. Specjalnych oczekiwań nie mam bo w Siege nigdy nie grałem, a że Extraction wpada do GPU to można wypróbować. Najwyżej szybko się usunie, albo spędzi się kilkanaście godzin. Po za tym nic więcej w styczniu mnie nie interesuje.
2 kudosshuwar   @   07:19, 09.01.2022
Jedynie zainteresowała mnie seria Expeditions. Może kiedyś?
Cytat: petrucci109
Słaby ten styczeń jak polski złoty
Nie gadaj... umocnił się pod koniec grudnia. Euro z 4:70 spadło do 4:54 Uśmiech
Dodaj Odpowiedź