Shadow of the Tomb Raider (Xbox One) - okladka

Shadow of the Tomb Raider (Xbox One)

Premiera:
14 września 2018
Premiera PL:
14 września 2018
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (2)Gram (1)Ukończone (2)Kupię (0)

Opis Shadow of the Tomb Raider (Xbox One)
Dirian @ 14:52 15.03.2018
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Śr. długość gry: 20h 48min

+ czaswięcej

Shadow of the Tomb Raider to kolejna odsłona serii przygód Lary Croft. Za jej przygotowanie po raz pierwszy odpowiada studio Eidos Montreal, a nie ekipa odpowiedzialna za narodziny panny archeolog, Crystal Dynamics.

Gra zwieńcza opowieść o młodzieńczych przygodach Lary Croft, rozpoczętą przez Tomb Raider z 2013 roku. Poznajemy dalsze losy młodej pani archeolog, która wyrusza śladami swojego ojca.

Akcja projektu toczy się dwa miesiące po wydarzeniach, jakie widzieliśmy w Rise of the Tomb Raider. Główną bohaterką ponowne jest Lara Croft. Przemieszcza ona Mezoamerykę oraz Amerykę Południową, aby dotrzeć do legendarnego miasta Paititi. Przy okazji walczyć musi oczywiście z rozlicznymi zbirami, w tym przypadku z paramilitarną organizacją Trinity.

Wątek fabularny Shadow of the Tomb Raider zaczyna się od dość dramatycznych scen. Otóż protagonistka, poszukując reliktu Majów, natrafia na tajemnicze informacje dotyczące jej ojca. Te prowadzą ją do wspomnianego artefaktu, a gdy Lara go podnosi, rozpoczyna apokalipsę. Teraz musi zrobić wszystko, aby ją powstrzymać.

Shadow of the Tomb Raider, podobnie jak poprzednie części cyklu, nastawione jest na szybką i dynamiczną akcję, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby Lara pozbywała się swoich przeciwników po cichu. Wykorzystuje ona wówczas m.in. nóż oraz łuk, przy pomocy którego bezszelestnie eliminuje oponentów nawet z większych dystansów.

Gra działa na zaawansowanym silniku graficznym, generującym wysokiej jakości oprawę wizualną. Oferuje ona wyłącznie zabawę dla jednego gracza, albowiem deweloperzy nie przygotowali niczego dedykowanego potyczkom wieloosobowym.

Screeny z Shadow of the Tomb Raider (Xbox One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMaterdea   @   13:59, 17.03.2018
Po zakończeniu Rise of the Tomb Raider było więcej niż pewne, że powstanie trzecia część (zakończenie gry wprost powiedziało o tym w ostatnim przerywniku filmowym, pokazując nawet miejsce akcji, co zresztą wizualizuje zwiastun). Ciekawi mnie tylko, że scenarzysta tak skroił historię, że - jak to ogłoszono w informacji prasowej - Shadow of the Tomb Raider zamknie trylogię "młodej Lary Croft". Co potem?