Prezentownik 2018 - jakie gry dla Xboksa One na prezent?


bigboy177 @ 12:54 02.12.2018
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Krótkie zestawienie gier, jakie warto kupić na prezent posiadaczowi Xboksa One.

Dwa prezentowniki za nami. Trzeci postanowiliśmy poświęcić grom dedykowanym konsoli Xbox One. Podobnie, jak w przypadku poprzednich opracowań, najpierw rozpisaliśmy tytuł ekskluzywne dla platformy giganta z Redmond (choć są one też na PC), a następnie poświęciliśmy kilka akapitów projektom przeznaczonym również dla konsol konkurencji, czyli między innymi PlayStation 4.

Gears of War 4X1, PC

Zaczynamy od jednej z najważniejszych gier dedykowanych Xboksowi One. Gears of War 4 trafiło do sprzedaży dwa lata temu, ale mimo to postanowiliśmy zawrzeć je na niniejszej liście, bo to bardzo dobry shooter.

Produkcja nie kontynuuje bezpośrednio wydarzeń, jakie mogliśmy obserwować w oryginalnej trylogii cyklu, ale bardzo fajnie do nich nawiązuje. Z tego względu wręcz wypada się nią zainteresować, szczególnie jeśli obdarowujecie fana pierwowzoru oraz osobę czekającą na Gears of War 5.

Gears of War 4 to również jedna z najładniejszych gier przeznaczonych dla Xboksa One, świetnie ukazuje ona możliwości platformy, jeśli to coś, na czym grającemu zależy.

CupheadX1, PC

Jedna z najciekawszych i najbardziej unikatowych stylistycznie zręcznościówek ostatnich lat. W Cuphead nieistotna jest fabuła, ważny jest wyłącznie mocno wyśrubowany poziom trudności oraz sprawne przechodzenie przygotowanych przez deweloperów lokacji.

Każda mapa to sporo różnej maści łamigłówek, a także niemało przeciwników. Co jakiś czas natrafiamy też na niebywale napakowanego bossa, którego zlikwidowanie każdemu przysporzy nie lada trudności. Do zwycięstwa konieczne jest posiadanie wręcz nieziemskiego refleksu.

Pomijając mechanikę rozgrywki w Cuphead, projekt jest bardzo unikatowy stylistycznie. Wygląda jak pierwsze kreskówki Disneya.

Forza Horizon 4X1, PC

Posiadacze konsol PlayStation 4 od dawna nie mogę dostać solidnej ścigałki, podczas gdy właściciele Xboksów One praktycznie co roku otrzymują jakiś solidny symulator wirtualnego kierowcy. Raz chodzi o cykl Forza, a raz o Forza Horizon. W tym roku dostaliśmy czwarty rozdział drugiego z wymienionych tytułów.

Cechą charakterystyczną Forza Horizon 4 jest ogromny otwarty świat, po którym całkiem swobodnie możemy się przemieszczać, aby znaleźć sobie jakieś interesujące wydarzenie. Co istotne, rywalizować możemy z przeciwnikami kontrolowanymi przez komputer albo innymi graczami.

Forza Horizon 4 to jedna z najlepiej wyglądających gier bieżącej generacji. Posiadacze Xboksów One X będą wniebowzięci, więc jeśli jednego z nich obdarowujecie, rozważcie zakup dzieła studia Playground Games.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   13:15, 03.12.2018
My wczoraj kupiliśmy na prezent na XO... Simsy 4 Uśmiech
0 kudosguy_fawkes   @   17:10, 03.12.2018
Wymowne jest to, że zamiast połowy tej listy można komuś po prostu podarować rocznego Game Passa. Puszcza oko Na dodatek brakuje tu gier wyłącznie na XO, ale to już kwestia polityki producenta, który z jednej strony chce unifikować platformy, a z drugiej utrudnia życie graczom pecetowym, wciskając na siłę swój zabugowany sklep.
Nie powiem, bo z tej listy chętnie znalazłbym pod choinką Cupheada i RDR 2, choć to drugie dopiero po zaliczeniu poprzedników. Swoją drogą dobrym prezentem dla posiadacza XO będzie też drugi pad - może jakiś mniej standardowy, a jak kogoś stać, to wypasiony Elite. ;)
0 kudosshuwar   @   08:14, 04.12.2018
Moje dzieciaki mają 2 pady... i tylko kłótnie z tego powodu. Bo ona mu nie podała czegoś tam, albo on ją rozjechał i takie tam Uśmiech
0 kudosMicMus123456789   @   15:57, 04.12.2018
Dlatego ja unikam gier w Co-opie xD