Shadow of the Tomb Raider

ObserwujMam (21)Gram (13)Ukończone (9)Kupię (10)

Shadow of the Tomb Raider - wiki


Podstawowe informacje

Premiera światowa:14 września 2018
Premiera polska:14 września 2018
Producent:Eidos Studios
Wydawca:Square Enix
Dystrybutor:Cenega S.A.
Gatunek:Akcja / Przygodowa

Fabuła

Shadow of the Tomb Raider zamyka trylogię z odmłodzoną Larą Croft, która została rozpoczęta rebootem serii w 2013 roku. Doświadczona wydarzeniami z dwóch poprzednich wypraw i dojrzała pani archeolog rusza za wskazówkami w notatkach ojca do Ameryki Łacińskiej, szukając ukrytego miasta – Paititi – a także starożytnych artefaktów.

Historia rozpoczyna się dwa miesiące po finale wydarzeń, które rozegrały się w Rise of the Tomb Raider. Zgodnie z wytycznymi jej ojca, pracującego przed tragiczną śmiercią z rąk Trójcy nad tajemnicą ukrytego miasta Paititi w Ameryce Środkowej, Lara wraz z kompanem Jonah rusza jego śladem. Zaczynając najpierw w meksykańskiej wiosce Cozumel i odkrywając tamtejsze, starożytne świątynie Majów, później przenosząc się do Peru – eksplorując tamtejsze lasy deszczowe.

Poradnik jest w trakcie przygotowania!Tryby rozgrywki

Shadow of the Tomb Raider to reprezentant przygodowych gier akcji z elementami RPG, których rozgrywka skupia się nieco bardziej na opowiadanej historii i filmowych doznaniach niż rozgrywce sensu stricto. W przypadku gry od studia Eidos Montreal (tym razem Crystal Dynamics tylko pomagało przy niektórych elementach) mamy do czynienia z półotwartym światem podzielonym na mniejsze oraz większe lokacje, wypełnione nie tylko platformami, dźwigniami i półkami skalnymi, ale również zadaniami dodatkowymi oraz znajdźkami.

Akcję obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej. Bohaterka na wyposażeniu posiada kilka rodzajów broni – do łuku, po pistolet, na karabinie kończąc – które w późniejszych etapach możemy wymieniać na nowe, lepsze modele, dodawać do nich usprawnienia, podnosząc tym samym ich statystyki. Wraz z pokonywanymi wyzwaniami, Lara wchodzi na kolejne poziomy doświadczenia, co powoduje zdobywanie specjalnych punktów, które potem zostają przeznaczone na odblokowywanie nowych umiejętności na jednym z trzech drzewek – odpowiedzialnych za eksplorację, walkę i survival.

Ważnym elementem gry jest również system craftingu. Na drodze spotykamy nie tylko skrzynie wyposażone w elementy, dzięki którym możemy ulepszać nasze uzbrojenie, ale również surowce – ropę, drewno, płótna. Zbierając gałęzie z drzew, porozrzucane fragmenty ubrań, napełniając bukłak łatwopalną cieczą, możemy tworzyć strzały do łuku, różne ich wariacje (jak np. płonące, trujące etc.), a także opatrunki specjalne preparaty zwiększające np. nasz wzrok w trybie instynktu łowcy.


Autorzy wiki:

Materdea
edytował(a): 157 razy   ●   zmienił(a): 105146 znaków
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoswojteklog   @   08:24, 07.10.2019
Kupic i grac, czy nie kupowac i nie grac, oto jest pytanie, warto?
0 kudosshogun11   @   19:17, 28.10.2019
Cytat: wojteklog
Kupic i grac, czy nie kupowac i nie grac, oto jest pytanie, warto?


Warto, super gierka