Assassin's Creed III (PS3) - okladka

Assassin's Creed III (PS3)

Premiera:
30 października 2012
Premiera PL:
31 października 2012
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Zręcznościowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (74)Gram (21)Ukończone (31)Kupię (21)

Opis Assassin's Creed III (PS3)
[R]ay @ 00:27 11.06.2009

Śr. długość gry: 33h 30min

+ czaswięcej

Assassin's Creed III to tak naprawdę piąta, "stacjonarna" część emocjonującej serii gier z assassynami w roli głównej. Tym razem deweloper wyskakuje jednak poza średniowiecze i renesans, ukazując nam świat z czasu rewolucji amerykańskiej. Gra, podobnie jak części poprzednie, dedykowana jest komputerom PC oraz konsolom Xbox 360 i PlayStation 3.

Głównym bohaterem Assassin's Creed III jest całkiem nowy protagonista Connor Kenway - jego prawdziwe imie to jednak Ratohnhaké:ton - będący w połowie Anglikiem, a w połowie Mohikaninem. Zabawę w jego ciele rozpoczniemy w roku 1753, a zakończymy w 1783 - czyli dokładnie w momencie odzyskania niepodległości przez Stany Zjednoczone. Protagonista będzie miał oczywiście coś z tym faktem do czynienia, niemniej jednak nie sposób określić w jakim stopniu, nie zdradzając istotnych informacji fabularnych. W trakcie wypełniania następujących po sobie misji spotkamy między innymi George'a Washingtona, Benjamina Franklina oraz Thomas Jefferson.

Jak na prawdziwego assassyna przystało, Connor skorzysta z wielu ikonicznych broni swego ugrupowania. Do dyspozycji ma łuk, pistolet, ukryte ostrze, jak również tomahawk - typowe dla Indian narzędzie zadawania bólu. Każdą broń można do pewnego stopnia rozwijać, poprawiając szybkość oraz ilość zadawanych obrażeń. Co istotne, w trakcie zabawy trzymać możemy dwa środki perswazji jednocześnie.

Assassin's Creed III działa na zupełnie nowym silniku graficznym, nazwanym AnvilNex. Z jego pomocą deweloper przygotował świat kilkakrotnie większy od tego, z poprzedników, jak również upchał go tysiącami postaci niezależnych. Dużo czasu poświęcono też na dopracowanie sztucznej inteligencji przeciwników, dzięki czemu jeszcze skuteczniej walczyć będą z naszym protagonistą.

Assassin's Creed III, prócz rozbudowanego wątku fabularnego dla jednego gracza, oferuje też tryb rozgrywek wieloosobowych, przypominający ten z Assassin's Creed Revelations. Gracze otrzymują zatem jakiś cel do zlikwidowania, a ich zadaniem jest znalezienie go na dostępnej mapie i zabicie zanim sami zostaną odesłani w zaświaty rękoma innego gracza.


Wkład w encyklopedię mieli:   Dirian,
PEGI: Od 18 lat
Screeny z Assassin's Creed III (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosgregory16mix   @   16:04, 09.02.2011
NO co ty nie powiesz Uśmiech Poczekaj chociaż na premierę Dumny I jeśli chcesz wyrażać swój podziw na temat gry, zrób to w jednym temacie o grze a nie w kilku Dumny
0 kudosKumpar   @   10:30, 06.03.2012
Oni nielenią się nad grą tylko ją robią w przeciwieństwie do gry np.Duken Nuken For Ever . Ciekawi mnie po kogo będziemy stronie . Na razie przeszedłem wszystkie części serii oprucz REVELATIONS czego bardzo żałuje . Co robić tylko czekać na premiere .

0 kudoskapsel417   @   09:10, 02.04.2012
Już nie mogę się doczekać premiery.

Najlepsza gra w jaką grałem
0 kudosDaerdin   @   11:43, 05.01.2013
@kapsel417: kolego, już raz upominałem Ciebie, że nie wolno pisać dwóch postów pod rząd. Rozumiem, że jesteś nowy, ale to w żaden sposób nie zwalnia z przestrzegania regulaminu. Jeśli jeszcze raz zobaczę gdzieś podobno sytuację, niestety otrzymasz ostrzeżenie.
0 kudosPietek=)   @   12:25, 31.01.2013
Początek czyli jakieś około 4 godziny wciągające i dające sporo zabawy choć pewnie to co najlepsze dopiero przede mną. Historia ciekawa i nieźle rozkręcająca się. Boston jak i inne okolice tętnią życiem i wyglądają na dość staranie odwzorowane. Jedynie tekstury kuleją momentami a sama grafika już nie robi takiego wrażenia. Muzyka jak zwykle umila rozgrywkę a system walki jest jeszcze bardziej urozmaicony i widowiskowy.
Jak na tą chwilę jestem zadowolony i mam nadzieję że będzie tak do końca mojej zabawy z AC3 Puszcza oko
0 kudosMicMus123456789   @   12:32, 31.01.2013
Potem będzie ciekawie Uśmiech Pamiętaj o misjach morskich ;)
0 kudosPietek=)   @   12:29, 01.02.2013
Zdecydowanie jest ciekawiej. Bardzo podoba mi się "bieganie" po drzewach jak i wdrapywanie się po skałach. Polowanie jest ciekawe i nawet urozmaicone więc będę polował w miarę możliwości. Martwią mnie jedynie błędy graficzne takie jak np. znikanie danego fragmentu skał czy znikające do połowy ciała zwierząt. Misji morskich jeszcze żadnych nie miałem Mic więc nie wypowiem się jeszcze w tej kwestii. Puszcza oko
0 kudosMicMus123456789   @   13:55, 01.02.2013
Na polowaniu można się nieźle dorobić zwłaszcza na bobrach i niedźwiedziach Uśmiech
0 kudosPietek=)   @   00:17, 12.02.2013
Podsumowując grało mi się przyjemnie ale tylko i wyłącznie Connorem.
Fragmenty rozgrywki Desmondem były jak dla mnie naciągane, bez większego pomysłu jak i słabo wykonane. Fabuła pogmatwana jak i mało interesująca. Lokacje robione na odczepne jak i same misje, które były dość absurdalne.
Jak już wspomniałem powyżej, grało mi się przyjemnie Connorem, który jest bohaterem wyrazistym i konkretnym. Miasta jak i lasy podobały mi się bardzo. Przemieszczanie się po drzewach dawało mi dużo frajdy tak samo jak polowanie. Śnieżny krajobraz spodobał mi się bardzo więc pewnie jeszcze powtórzę pewne sekwencje. Fabuła interesująca jak i zgrabnie wpleciona w historię rewolucji.
Największym plusem są bitwy morskie, który urzekły mnie w stu procentach. Muzyka idealnie skomponowana jak i dopasowana to danej sytuacji.
Ogólnie bawiłem się dobrze ( grając Connorem Dumny ) więc uważam że Assassins Creed III zasługuje na uwagę jak i wydanie pieniędzy. Puszcza oko
0 kudosremik1976   @   12:35, 24.03.2013
Grze muszę wystawić dwie oceny. Pierwsza ocena to 4/10 za wątek główny, który był niesamowicie nudny i bez klimatu. Zacząłem grę z nastawieniem na przejście w pierwszej kolejności wątku głównego, a dopiero potem misji pobocznych. Podczas jego przechodzenia od początku do końca nie lubiłem Connor'a. Buc z niego straszny tak samo jak z jego ojca i przyznam, że z tak gównianym przedstawieniem głównego bohatera się jeszcze nie spotkałem. Desmond'a mogliby w końcu uśmiercić, bo psuje całą grę i niech się w końcu zdecydują jak on wygląda, bo w każdej grze wygląda inaczej i coraz gorzej. Druga ocena to 7/10 za misje poboczne, a to dlatego, że w końcu poczułem klimat Assassin'a. Misje ciekawe, nie to co w nędznym wątku głównym i w przeciwieństwie do niego misje zaprojektowane z głową. Misje morskie rewelacyjne i tu chyba nikt tego nie podważy, ale to za mało żeby uznać grę za bardzo dobrą. Pomimo tego, że misje dodatkowe bardzo mi się podobały, to cały czas miałem wrażenie, że już gdzieś je widziałem. Niestety zabrakło tu Ubi pomysłów i czerpali garściami ze wszystkich możliwych źródeł. Trochę przesadzili z ilością misji do wykonania i przyznam, że już mi się więcej nie chce grać. Ogólnie gra dostaje 6.5/10 za dużą liczbę bugów, nieczytelne i przeładowane menu gry oraz za wkurzającą mgłę, która towarzyszyła mi praktycznie przez całą grę skutecznie ograniczając widoczność do minimum. Widać, że gra była robiona na szybko i bardzo dużo rzeczy było po prostu niedopracowanych. Multiplayer, to żenada na całej linii i szkoda na niego słów. Dla mnie nadal AC II jest królem.
0 kudosSZketraB   @   20:28, 17.06.2013
ja myślę że jak by się spotkał Garret (Thief) z assassinem, to by wygrał thief.
0 kudosgregory16mix   @   21:03, 17.06.2013
Tak, spotkanie zawodowy morderca vs złodziej, wygrywa złodziej? To tak jak byś na walce Kliczko vs Najman postawił na drugiego.
0 kudosEziovonKozer   @   04:43, 15.09.2013
Walka w Assasinie 3 to po prostu porażka. Po walce z 7, może 8 wrogami zostało mi jakieś 80% życia które się po prostu zregenerowało.Jedyne co jest ciekawe w tej grze i lepsze od II, to bitwy morskie, i grafika. Tyle odemnie xD
Dodaj Odpowiedź