Assassin's Creed III (PC)

ObserwujMam (285)Gram (97)Ukończone (169)Kupię (129)

Assassin\'s Creed III (PC)


wimblus @ 13:11 16.04.2012
Krzysztof "wimblus" Bek

Słynny trailer pierwszego Assassin’s Creed zapowiadał iście epicką grę. Deklaracje twórców o zbliżającej się rewolucji traktowano całkiem poważnie, lecz efekt końcowy na takie miano nie zasługiwał.

Słynny trailer pierwszego Assassin’s Creed zapowiadał iście epicką grę. Deklaracje twórców o zbliżającej się rewolucji traktowano całkiem poważnie, lecz efekt końcowy na takie miano nie zasługiwał. Otrzymaliśmy pomysłowy tytuł o wielkim i zarazem niewykorzystanym potencjale, który monotonnością skutecznie zabijał przyjemność płynącą z rozgrywki. Dopiero druga część ukazała możliwości koronnego tytułu studia Ubisoft. Ulepszono wiele technicznych aspektów gry, historia Ezio Auditore okazała się ciekawsza i opowiedziana z większym rozmachem, a różnorodność misji idealnie się z nią zgrywała. Nie da się ukryć, że renesansowa kontynuacja konfrontacji Asasynów i Templariuszy zasługiwała na miano co najmniej znakomitej. Podobny poziom prezentowały dwie kolejne części, będące bardziej samodzielnymi dodatkami, które część osób uznała za wyraźny skok na kasę. W Brotherhood i Revelations twórcy zamieścili parę nowych pomysłów, aczkolwiek większość stanowiła nieprzydatne dodatki uzasadniające przyczyny wydania oddzielnych tytułów. Nie zmieniało to faktu, że rozgrywka oparta w głównej mierze na Assassin’s Creed II przynosiła sporo frajdy. Po wyczerpaniu się historii Ezio i zestarzeniu silnika graficznego wraz z bohaterem, nadszedł czas na restaurację serii. Assassin’s Creed III ma być rewolucją, jaką druga część stała się dla pierwszej.


Więcej filmów z Assassin`s Creed III


Zmieniając zupełnie klimat, w części trzeciej zawędrujemy do Stanów Zjednoczonych okresu wojny o niepodległość. Kolejnym z zabójczych przodków Desmonda będzie Connor Kenway - Metys ze szczepu Mohawków wychowany w wiosce indiańskiej, nigdy do końca nie zaakceptowany przez otaczającą go społeczność. Działo się tak ponieważ, o ile jego matka była członkinią plemienia, o tyle ojciec pochodził z Wielkiej Brytanii. Późniejsza tragedia, czyli zniszczenie rodzinnego domu przez europejskich najeźdźców sprawiła, że Connor stanie do walki w obronie rdzennych mieszkańców Ameryki. Po drodze odkryje i przystąpi do gildii Asasynów, nieustannie walczącej z zakonem Templariuszy, który chciałby objąć kontrolę nad trzynastoma koloniami.

Podobnie jak w drugiej części wraz z upływem gry bohater będzie się starzał. Rozgrywka obejmie 30 lat, od roku 1753 do 1783 i przedstawione zostaną nam dwa miasta – Nowy Jork i Boston. Twórcy zapowiedzieli, że doświadczymy wielu historycznych wydarzeń. Możliwe będzie zatem przeżycie wielkiego pożaru Nowego Jorku z 1776 roku, rewolucyjnego zrywu znanego pod nazwą herbatki bostońskiej czy poznanie niektórych z ciemnych kart historii, np. masakry bostońskiej. Ponadto, rewolucja amerykańska to okazja do uczestnictwa w wielu bitwach, dzięki którym Stany Zjednoczone w ogóle istnieją. Starcie pod Lexington i Concord, wielka bitwa na Long Island, oblężenie Bostonu i walki pod Bunker Hill będą możliwe do zekranizowania dzięki nowemu silnikowi graficznemu, który umożliwi wyświetlanie dwóch tysięcy postaci jednocześnie. Wielce prawdopodobne, że historia naszego bohatera zostanie umiejętnie wpleciona w wydarzenia rewolucji amerykańskiej, tworząc alternatywną wersję, a Connora czyniąc jednym z jej głównych aktorów.Zawarcie takiej ilości faktów historycznych nie mogło się obejść bez obecności kluczowych postaci tamtego okresu. Wśród głównych gwiazd powinniśmy poznać Jerzego Waszyngtona – pierwszego prezydenta Stanów Zjednoczonych i jednego z ojców-założycieli. Pojawi się również drugi sygnatariusz Deklaracji Niepodległości - Benjamin Franklin. Obaj będą współpracować z bractwem Asasynów, co daje twórcom szeroką gamę możliwości urozmaicenia rozgrywki. Jeśli dodać, ze Franklin był wynalazcą i twórcą piorunochronu, to od razu staje przed oczyma Leonardo da Vinci, który dzięki Assassin’s Creed II w mojej wizji świata jest zupełnie inną postacią. Oprócz wyżej wymienionych założycieli Stanów Zjednoczonych w grze wystąpią generałowie wojsk kolonialnych - Charles Lee i Marie Joseph de La Fayette.

Screeny z Assassin's Creed III (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosJackyX   @   10:17, 19.04.2012
Co ciekawe 9 osób juz tę grę ma, 13 w nią gra a 7 nawet ukończyło...
0 kudosrewen.   @   10:45, 19.04.2012
Oni myślą przyszłościowo i za parę miesięcy nie będzie się o co przyczepić : )
0 kudosDaerdin   @   15:21, 19.04.2012
Cytat: JackyX
Co ciekawe 9 osób juz tę grę ma, 13 w nią gra a 7 nawet ukończyło...
Cóż, te osoby musiały dodać grę do kolekcji jeszcze przed wprowadzeniem zabezpieczenia, które uniemożliwia takie działania. Obecnie można będzie dodać grę dopiero w dniu premiery.
0 kudosJackyX   @   14:08, 23.04.2012
Tak, sprawdzałem, zabezpieczenie działa.
Wiem, że to może detal, tylko po grzyba klikać takie bzdury, przecież chyba chodzi o jakąś wiarygodność tych statystyk. Dla mnie istotne jest czy ludzie którzy np. ukończyli jakiś tytuł polecają go innym, czy uważają że nie jest on takiego polecenia godny. Jak mam parę gier do wyboru i waham się nad zakupem takiej czy innej czytam rekomendacje i wolę te od graczy (jako, mam nadzieję, w swojej masie w pełni obiektywne) niż prasowe. Jeżeli jednak polecam/nie polecam ktoś klika równie bezmyślnie jak to, że ma czy ukończył grę, której nie ma na rynku to podważa sens istnienia takich pól wyboru.
0 kudosDaerdin   @   14:38, 23.04.2012
Celem istnienia tej opcji raczej nie jest to, by ktoś na jej podstawie ocenił, czy warto zagrać w daną grę, czy nie warto. Ta funkcjonalność daje raczej możliwość pochwalenia się swoją kolekcją innym graczom.
Musicie po prostu już znieść to, że wcześniej ludzie dodawali tak gry bezmyślnie do kolekcji, najważniejsze, że już teraz tego nie będzie.

EOT, to nie temat do takiej dyskusji.
0 kudosJackyX   @   08:55, 24.04.2012
OK, znoszę to i przyjmuję do wiadomości, powyższy mój post to tylko wyraz lekkiej irytacji.
0 kudosDelic   @   15:45, 04.05.2012
Już nie mogę się doczekać! Uśmiech
0 kudosAnakin4379   @   09:59, 31.05.2012
Grałem w 1 i 2 jak i wszystkie "wycięte fragmenty" z gry i powiem, że na 3 czekam ze zniecierpliwieniem. Nie wiem tylko czy skakanie po drzewach, to będzie to samo co Masiaf czy Wenecja Dumny . Zobaczymy Uśmiech
0 kudosWilczuras   @   21:29, 02.07.2012
Anakin
Wlasnie skakanie po drzewach to jest jakis juz dodatek do calej sagi. Chyba nie ktorym znudzilo sie juz bieganie tylko po dachach. Mi osobiscie brakowalo skakania po drzewach. W gzre podoba mi sie to ze przeskoczyli w kacu do czasow ktore wiekszosc osob powinna rozumiec.
0 kudosmessiahone   @   21:49, 02.07.2012
Sam nie wiem. Jakoś nigdy nie podobała mi się cała seria Assasinów. Dziwny jestem, ale odczuwałem ciągłą powtarzalność.
0 kudosgracz12543   @   13:47, 05.07.2012
Co kto lubi Uśmiech dla mnie to druga po Heroesach seria gier Uśmiech oczywiście to subiektywna ocena
0 kudosItachi696   @   16:58, 05.07.2012
Cytat: M@teusz
Jestem fanem AC ale teraz boję się że mój sprzęt nie spełni nawet minimalnych wymagań gry Smutny


Wywal tego xp i zainstaluj windows 7 xp tylko niepotrzebnie blokuje moc ramów i karty graficznej ja tak miałem po instalacji na windows 7 home premium 64 bit za którego ładnie wybuliłem moc karty odblokowała się na tyle że mi Battlefield 3 na średnich uciągnęła miałem wtedy Geforce 9600 gt 512 ram DDR 3.
0 kudosgracz12543   @   13:06, 07.07.2012
Wiesz niektórzy boją się wymienić XP na 7. Czemu? w wymaganiach gry często (zawsze) pisze że na 7 są większe wymagania np. RAM XP - 1,5GB, 7 - 2GB i tak dalej. Ja wymieniłem i jestem zadowolony. Do premiery jeszcze daleka droga a już pre-ordery są Szczęśliwy za jakiś miesiąc zacznę przechodzić wszystkie części po kolei żeby sobie historię przypomnieć (zawsze tak robię)
0 kudosItachi696   @   14:51, 07.07.2012
Cytat: gracz12543
Wiesz niektórzy boją się wymienić XP na 7. Czemu? w wymaganiach gry często (zawsze) pisze że na 7 są większe wymagania np. RAM XP - 1,5GB, 7 - 2GB i tak dalej. Ja wymieniłem i jestem zadowolony. Do premiery jeszcze daleka droga a już pre-ordery są Szczęśliwy za jakiś miesiąc zacznę przechodzić wszystkie części po kolei żeby sobie historię przypomnieć (zawsze tak robię)


Ja też się bałem miałem 2 GB ram i kartę 9600 gt 512 DDR 3 Battlefield 3 chodził mi na średnich jak widać nie potrzebny strach i tak trzeba będzie się przesiąść na 7 albo koniec grania w nowe gry świat jest okrutny jak ktoś nie nadąża zostaje w tyle miałem niedawno tę nieprzyjemność.
0 kudosmic1233   @   10:17, 08.07.2012
Ja też zmieniłem u siebie system z xp na 7 około półtora roku temu i jestem zadowolony... chociaż na początku miałem miałem małe problemy ale jakoś sobie poradziłem... A co do AC 3 to już nie mogę się doczekać...
Dodaj Odpowiedź