Thief: Deadly Shadows (PC) - okladka

Thief: Deadly Shadows (PC)

Premiera:
25 maja 2004
Premiera PL:
07 lipca 2004
Platformy:
Gatunek:
Akcja
Język:
Angielski
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (230)Gram (48)Ukończone (41)Kupię (5)

Opis Thief: Deadly Shadows (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 49h 12min

+ czaswięcej

Thief: Deadly Shadows to trzecia z kolei gra opowiadająca o losach mistrza złodziejów - Garretta. Ponownie trafia on w sam środek niezłej zadymy, a wszystko za sprawą wykonywanego fachu. Złoto i drogocenne klejnoty często prowadzą go bowiem tam, gdzie być nie powinien.

Podobnie, jak w częściach poprzednich, tak i tym razem Garrett trafia do sporych rozmiarów miasta, a jego zadaniem jest oczywiście okradanie tutejszych mieszkańców. Aby jednak rozgrywka nie była monotematyczna, całość opleciono dość zakręconym wątkiem fabularnym, dotyczącym sporów pomiędzy trzema walczącymi o miasto ugrupowaniami. Jakby to nie wystarczyło, nad miastem ciąży jakaś klątwa, w której treści dowiadujemy się o nadejściu ery ciemności. Tylko Garrett jest w stanie ją powstrzymać, a żeby to zrobić musi wykraść niezwykle potężne i cenne artefakty. Tylko dzięki nim możliwe będzie ocalenie ludzi.

Oczywiście misja nie idzie tak, jak powinna, a w rezultacie nasz złodziejaszek budzi starożytne zło. Uznany zostaje za zdrajcę i wygnany. Teraz nie pozostaje mu nic innego, jak dokończyć zadanie bez pomocy i samodzielnie unicestwić zbudzone moce.

Jak na złodzieja przystało, naszą główną bronią jest umiejętność bezszelestnego poruszania się. Choć protagonista ma na swoim wyposażeniu strzały posiadające na końcu ostry grot, to najczęściej z takowych nie korzysta. Robi za to użytek ze strzał gaszących płomienie oraz takich, które są w stanie odciągnąć uwagę strażników, pozwalając mu się przekraść niepostrzeżenie. Z gadżetów warto też wspomnieć o wytrychach, jak również specjalnych rękawicach, pozwalających na wspinanie się po ścianach.

Thief: Deadly Shadows działa na w pełni trójwymiarowym silniku graficznym, a produkcja oferuje nam sporych rozmiarów miasto, które możemy całkiem swobodnie eksplorować. Całość uzupełnia sugestywna oprawa dźwiękowa, budująca odpowiednio mroczny klimat.

Tytuł przeznaczony jest wyłącznie dla rozgrywek jednoosobowych. Twórcy nie przewidzieli żadnego multiplayera.

PEGI: Od 12 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Thief: Deadly Shadows (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosmussak   @   17:03, 08.05.2009
Thiefa dostałem wraz z moim drugim komputerem. Byłem z niej zadowolony i nieraz do niej wracam. W odróżnieniu od najnowszych gier - ta nie kończy się tak szybko i wydawało mi się czasem, że nie ma końca. Jest to wielki plus, iż nie wydajemy pieniędzy na grę jednodniową, a na coś co zapewni nam wiele godzin dobrej zabawy.
0 kudosjedrek308   @   11:07, 08.06.2009
jest to jedna z niewielu gier na temat zlodzieji . niezle grafika w poruwnaniu do jej porzednich czesci
0 kudosmucha32   @   12:01, 02.07.2009
super gra o złodzieju przy której można sie zrelaksować Szczęśliwy
podoba mi sie bo nie jest taka krótka jak inne tylko troche mnie wkorzaz powodu błędów Cenzura
0 kudoslaufes   @   14:52, 08.10.2009
Thief ma świetny klimat, naprawdę mało jest takich gier.
0 kudosthewitcher46   @   11:10, 22.12.2009
Taa... Garret to doskonały (anty)bohater. Porusza się ciszej niż batman, jest lepszym skrytobójcą niż Altair a do reszty złodziei jest bez porównania o niebo lepszy.
0 kudosMart8ini   @   13:33, 05.06.2010
Ta gra ma niesamowity klimat Szczęśliwy Sam Fisher sie chowa
0 kudosJackieR3   @   19:05, 03.08.2010
Świetna gra.W porównaniu z poprzednimi częściami wyróżnia się nie tylko grafiką ale także fabułą.Nasz bohater mimo że jest złodziejem jest postacią pozytywną.Klimat znakomity i łatwo się wciągnąć w akcję.Drobne elementy RPG,jak otwartość świata czy handel urozmaicają grę.Słowem gra w którą trzeba zagrać. Uśmiech
0 kudosRiddick-55   @   22:58, 12.02.2011
Thief to na prawdę fajna gra ma swój klimat i nie jest krótka często wracam do niej z chęcią dla mnie ta gra jest jedyna w swoim rodzaju
0 kudosmajkelo99   @   21:10, 03.06.2011
najlepsza gra w jaką grałem zaraz po gothicu
0 kudossewerynekd   @   17:36, 24.06.2011
Fajna gierka, spodobała mi się szczególnie, dlatego że jest długa, ma niezłą grafikę jak na tamte czasy, bohater jest niby negatywny, ale jednocześnie pozytywny, to zależy czy się patrzy z perspektywy jego pracodawców, czy ofiar Uśmiech . Ten mroczny klimat, skrytobójstwo oraz tak jak napisał JackieR3 handel (w tym przypadku paserstwo) urozmaica grę. Gorąco ją polecam.
0 kudosGuilder   @   19:42, 02.12.2015
Trylogia pękła. Ta część jest najdłuższa, ale czy najlepsza? Ciężko powiedzieć, chyba nie, ale zdecydowanie trzyma poziom. Lokacje na początku wydawały mi się trochę zbyt liniowe, ale później albo przestało mi to przeszkadzać albo się poprawiło. Fajny epilog jeśli chodzi o fabułę, zżyłem się z Garretem przez te trzy części i chciałem to zakończyć happy endem.

Shalebridge Cradle mocne, klimat rodem z jedynki, duży plus.
Dodaj Odpowiedź