LocoRoco (PSP) - okladka

LocoRoco (PSP)

Premiera:
23 czerwca 2006
Premiera PL:
28 czerwca 2006
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa
Język:
Strona:

ObserwujMam (37)Gram (7)Ukończone (16)Kupię (5)

Opis LocoRoco (PSP)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 13h 3min

+ czaswięcej

Pewnego dnia na żyjące na odległej planecie stworki LocoRoco spadło wielkie nieszczęście. W planetę uderzył meteoryt, a wraz z nim przybyły na nią tajemnicze, czarne stworzenia, które bynajmniej nie miały dobrych zamiarów. Błyskawicznie zaczęły się panoszyć, rozrabiać i porywać tytułowych mieszkańców. Na szczęście śpiąca smacznie podczas uderzenia planeta przebudziła się i zaczęła działać. To właśnie jej ruchami, a nie jak można by przypuszczać widocznym na ekranie LocoRoco, przyjdzie graczowi sterować.

LocoRoco to małe, galareto-podobne stworzenia. Nasza kuleczka toczy się przez poziomy, a zbierając specjalne roślinki powiększa się. Zadaniem gracza jest doprowadzenie do końca planszy jak największego egzemplarza. Jak już wiecie, gracz steruje nie samym stworkiem, a poziomem, nachylając go za pomocą przycisków L i R, maksymalnie o około trzydzieści stopni. Gdy oba te przyciski wciśniemy na raz, planeta podbije LocoRoco, wysyłając go w powietrze - stanowi to więc odpowiednik skoku. Możemy także wcisnąć „kółko”, a jeśli LocoRoco jest odpowiednio tłuściutkie, strzeli w nie piorun, nie czyniąc mu jednak krzywdy, a tylko rozdzielając dużego bąbla na malutkie stworki. Dłuższe przytrzymanie klawisza spowoduje ponowne „sklejenie” się małych stworzeń w jedno duże.

Nasze LocoRoco toczy się przez pełne niebezpieczeństw poziomy, a gracz stara się pomóc mu w zebraniu jak największej liczby roślinek, zwiększających rozmiary zabawnego stworzonka, poukrywanych tu i ówdzie przyjacielskich stworków MuiMui, oraz rozmaitych innych przedmiotów, których zebranie, spowoduje powiększenie osiąganego wyniku punktowego. Każdy poziom możemy przechodzić wielokrotnie, aby pobić rekordy punktowe, uzyskać lepszy czas bądź odnaleźć pominięte wcześniej ukryte bonusy.

Każdego urzeknie zarówno świat gry, jak i poziomy - kolorowe, miłe dla oka, oryginalne i wspaniale zaprojektowane. Wiele z nich wymaga od gracza nie lada zręczności i pomysłowości, jeśli chce się odnaleźć wszystkie roślinki powiększające LocoRoco i inne, niezbędne do uzyskania wysokiego wyniku elementy fauny i flory. Pełne są pochylni, skoczni, trudnych do przebycia ścian, ukrytych przejść, platform, wąskich przesmyków, w które wcisną się tylko małe LocoRoco, wirów powietrznych, porywających stworki i paskudnych, czarnych przybyszów z kosmosu, mogących poważnie zaszkodzić naszym podopiecznym. Nie ma dwóch podobnych plansz! Niesamowita jest także oprawa graficzna - poziomy wyglądają, jak obrazy z galerii sztuki nowoczesnej! Są kolorowe, wspaniale animowane, pełne dziwacznych obiektów i jeszcze dziwniejszych, spotykanych tu i ówdzie, mieszkańców tajemniczej planety. Także radosne buźki LocoRoco, występujących w wielu rodzajach, są świetnie animowane, co widać zwłaszcza po tych większych egzemplarzach i animacji ich turlania się, a także po ich rozbrajających minach.

LocoRoco mają jeszcze jedną, niesamowicie ujmującą cechę - cały czas, tocząc się przez poziomy, wesoło sobie podśpiewują. W każdej planszy towarzyszy nam inna, radosna muzyczka i ich słodkie zaśpiewy. Oprawa dźwiękowa jest wspaniała, wesoła i niepowtarzalna, a każdy, kto choć chwile posłucha skocznych melodii z zawodzącymi w tle stworkami, uśmiechnie się od ucha do ucha.

LocoRoco w wymiarze grafiki, dźwięku i niepowtarzalnego, zakręconego stylu nie ma sobie równych .Pełna jest poukrywanych bonusów i możliwość poprawiania swoich rekordów dostarczy wielu godzin wspaniałej rozrywki każdemu, bez względu na wiek, płeć czy upodobania. Gdy pączkowaty stworek turla się przez poziomy, radośnie przy tym podśpiewując, emanujące z niego radość, zadowolenie i szczęście jest po prostu zaraźliwe i gracz nie ma żadnych szans! Zakocha się w LocoRoco natychmiast.

PEGI: Od 3 lat
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmc_blue   @   18:11, 01.10.2009
Gra typowo dla małych dzieci, chociaż nieraz widziałem w empikach nastolatków z zapałem pomykających małymi stworkami przy akompaniamencie wesołych wrzasków... z gry oczywiście ;]
0 kudosiron-man12345   @   16:30, 07.07.2010
Bardzo dobre. Chociaż dla dzieci. HEHE!!!
0 kudosLillith_Lidia   @   16:59, 04.11.2010
LocoRoco jest po prostu urocza- miła dla oka i ucha, przyjemnie się w nią gra a i jak się chce uzyskać te 100% , to trzeba troszkę pokombinować. Może mega odkrywcza nie jest ale działa doskonale jako "odstresowywacz". Ja osobiście pogrywam jadąc autobusem/ pociągiem- znacznie skraca czas podróży.

Polecam Puszcza oko
0 kudosstalstal12   @   10:56, 27.12.2010
Gra fajna troszke taka dla małych dzieci ale świetnie umila czas
0 kudosbat2008kam   @   12:13, 27.12.2010
Fakt, nieco zbyt dziecinna. Mimo wszystko wciąga i gra się przyjemnie. Szkoda, że na PSP nie ma zbyt dużo takich gierek; właśnie dzięki gierkom tego typu NDS ma tak silną pozycję...

0 kudosMakola31   @   19:16, 17.01.2011
Bardzo śmieszna jest ta gra i wesoła. Lubię szukać tajnych przejść i słuchać jak śpiewa. Fajne jest jak nasza postać robi się coraz grubsza. Trzeba uważać na pułapki i ,,Moja moja''. Każdy kto lubi wesołe gry to polecam.
0 kudospain97   @   17:14, 27.01.2011
Niby taka dziecinna a jak już się zacznie grać to przestać nie można. Poza tym śnieszna, jedna z moich ulubionych.
0 kudosKępes   @   09:45, 15.04.2011
racja troche błędów ale da się wybaczyć
zabawna. Ma fajne ścieżki dźwiękowe
albo solówki
0 kudosbat2008kam   @   09:13, 27.06.2011
Ze sklepu, a co myślałeś? Ostatecznie kupić i ściągnąć z Playstation Store.
0 kudosPanKosa   @   14:29, 10.05.2012
Fajna gra, odstresowuje i strasznie wciąga
0 kudosMixo2031   @   13:47, 09.02.2013
Gra idealna na momenty, gdy jesteś zdenerwowany. Po zagraniu od razu poprawia się humor Uśmiech . Muzyka jest bardzo ładna i grafika tez OK.
0 kudosdenilson   @   19:05, 09.02.2013
Ta gra to czysta psychodela skondensowana do rozmiarów płyty UMD. Ja nie wiem co mają Twórcy w głowach ale na widok tej gry nawet największy ponurak się uśmiechnie.
Dodaj Odpowiedź