Gothic II (PC) - okladka

Gothic II (PC)

Premiera:
29 listopada 2002
Premiera PL:
16 kwietnia 2003
Platformy:
Gatunek:
RPG / Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (1540)Gram (466)Ukończone (636)Kupię (43)

Opis Gothic II (PC)
CD Projekt @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 56h 7min

+ czaswięcej

Gothic 2 to kontynuacja wspaniałej pierwszej części serii RPG-ów niemieckiego studia Piranha Bytes.

Po pokonaniu Śniącego bariera przestała istnieć, co doprowadziło do masowej ucieczki więźniów przebywających na terenie Górniczej Doliny. Byłby wśród nich i nasz bohater, wyzwoliciel setek ludzkich żyć, niestety los chciał inaczej. Świątynia Śniącego w oka mgnieniu zaczęła się rozpadać, a nasz heros, przygnieciony masą gruzu, mdleje...

Jednak nie umarł. Dzięki swemu magicznemu pancerzowi zdołał przetrwać pod ziemią niemal miesiąc. A z racji tego, że w Khorinis pojawiło się nowe zagrożenie, znów będzie on potrzebny. Xardas ściąga Bezimiennego do swej wieży i wtajemnicza w nowe, jeszcze groźniejsze plany wroga. Z nich dowiadujemy się o przybyciu potężnej armii zła na czele której stoją smoki. Nasz cel jest jeden - wyeliminować zagrożenie i po raz kolejny uratować ludzkość. Jednak nie będzie to takie proste. Do wykonania tego arcytrudnego zadania będzie nam potrzebny niezwykle cenny amulet zwany Okiem Innosa. Problem polega na tym, że należy on do Paladynów, a ci nie będą skorzy nam go oddać tak łatwo.

Gothic 2 od pierwszych chwil wciąga w swe uniwersum i nie odpuszcza aż do napisów końcowych. Kapitalny klimat towarzyszący wędrówkom po wyspie Khorinis to coś, z czym żadna inna gra nie może się równać. Całość uzupełnia świetny, jak zwykle, dźwięk, niezła grafika, bardzo dobry system walki i niezwykle rozbudowany ekwipunek.

Gra składa się z kilku rozdziałów co łącznie daje nam (razem z misjami pobocznymi) ok. 50 godzin zabawy. Warto podkreślić, że gra nie należy do łatwych produkcji.

Na swej drodze spotkamy masę postaci znanych nam z poprzedniej odsłony Gothica. Milten, Diego, Gorn, Lester, Xardas i Lee ponownie zrobią wszystko, by wesprzeć nas w walce ze złem.

W Gothic 2 mamy możliwość dołączenia do różnorodnych ugrupowań o sprzecznych interesach: straż miejska, paladyni, najemnicy, łowcy smoków, bandyci, magowie ognia... Dla każdego coś miłego.

Najlepsza odsłona serii Gothic czeka na każdego żądnego przygód podróżnika.


Wkład w encyklopedię mieli:   Kaleder21, Materdea, TheCerbis,
PEGI: Od 12 latZawiera przemoc
Screeny z Gothic II (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudossebogothic   @   19:41, 21.11.2013
A czy książki ze świata Wiedźmina nie napisane przez Sapkowskiego, czy też gry o Wiedźminie uznałbyś za kanoniczne z sagą napisaną przez Sapkowskiego? Sam Sapkowski ich nie uznaje, więc w dyskusji o książce nie możesz użyć argumentu z niekanonicznych dla autora gier. A tak zrobił użytkownik lukasrada odnośnie serii Gothic.
Piranie wyraźnie się od Arcanii odcinają, więc oficjalnie gry z serii Gothic nie stworzone przez nich do kanonu nie należą. To w końcu oni są ojcami serii, oni stworzyli to uniwersum i oni mają prawo decydować czy dane dzieło jest zgodne z ich zamiarami.
Oczywiście sami możemy podjąć decyzję, jako fani danego uniwersum, czy coś uznać za kanon czy też nie. Pamiętać jednak należy, że w dyskusji o danym uniwersum decydujące jest zdanie twórcy.
Dla mnie gry z serii Wiedźmin są kanoniczne z Sagą, jednak nie uznaję jako należących do kanonu Zmierzchu Bogów, Arcanii, czy Upadku Setariff.
0 kudosIgI123   @   20:23, 21.11.2013
O ile Piranie zrobią nowego Gothica to mogą odciąć się od dwóch ostatnich części, ale myślę że losy Bezimiennego potoczyły się w całkiem ciekawy sposób i nie ma po co tego zmieniać, najlepiej żeby już w ogóle nie dotykali tej serii i zajęli się czymś nowym. Mi tam obojętnie co jest kanoniczne a co nie, ważne żeby miało sens.
0 kudosJackieR3   @   22:54, 21.11.2013
Znaczy się Arcania to apokryf. Zdziwiony
0 kudosIgI123   @   23:09, 21.11.2013
Tak, czymkolwiek jest apokryf.
0 kudosJackieR3   @   23:13, 21.11.2013
No apokryfizm to przeciwieństwo kanonizmu. Uśmiech Co,nie?Dobra idę spać. Szczęśliwy
0 kudosIgI123   @   23:37, 21.11.2013
Bo dla mnie za trudne słowa i za mądre są to.
0 kudoslukasrada   @   16:37, 22.11.2013
Gothic 1 i 2 są zaje..... . G3 też całkiem fajny ze względu na świat, ale do kitu że pod koniec gry spokojnie może cie zabić ścierwojad. Nie ważne co i jak. Gothic produkowany przez Piranhe to SUPER gra i tyle.
0 kudosqba24   @   18:25, 17.05.2014
są lekkie problemy z atakowaniem.. ale ogólnie gra spoko Szczęśliwy
0 kudosBubtownik   @   16:03, 02.06.2014
Potrzebuje pomocy.A mianowicie,kiedy próbuje włączyć Gothic 2 Noc Kruka to pojawia się coś takiego "System Windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia,ścieżki lub pliku.Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień,aby uzyskać dostęp do elementu."Nie wiem co robić,próbowałem reinstalki na inny dysk,uruchomić jako admin i nic nie pomogło.Nie wiem co zrobić pierwszy raz mam coś takiego.Jak ktoś ma jakiś pomysł to proszę o propozycję.
0 kudoslukasrada   @   17:41, 02.06.2014
Znalazłem info, że być może system albo antywirus to blokuje. Tu masz link i dokładne wyjaśnienie. Na przyszłość: problemy zgłaszaj w dziale porad.
0 kudosBubtownik   @   16:09, 14.06.2014
Dzięki wielki,pomogło.Antywirus blokował i nie mogło się odpalić.Ok następnym razem tam napiszę.
0 kudossebogothic   @   17:18, 09.05.2017
Ciekawa machinima z profesjonalnym dubbingiem twórców Dziejów Khorinis prezentująca Krwawą Kompanię: https://www.youtu(...)xMZIeLjY

To jest zajebiste! W najbliższym czasie twórcy DK zapowiedzieli coś dużego.
0 kudosIgI123   @   13:39, 25.12.2018
Trailer Kronik Myrtany. Szczerze cały czas nie łapię się w tej aferze o Dziejach Khorinis, nie wiem kto jest dobry a kto zły i w sumie mało mnie to nie interesuje. Przez cały ten bordel hype na mod (teraz już mody) nieco opadł i wszyscy uznali że wyjdzie z tego jakaś lipa, ale ja uważam że jak już któryś z tych modów wyjdzie to pozamiata.
0 kudosTheCerbis   @   17:46, 25.12.2018
Ładnie to wygląda. Oryginalne są Dzieje Khorinis teraz, oni też ogarnęli wszystkie osoby do dubbingu.
1 kudosbat2008kam   @   11:50, 07.01.2019
Cytat: IgI123
Trailer Kronik Myrtany. Szczerze cały czas nie łapię się w tej aferze o Dziejach Khorinis, nie wiem kto jest dobry a kto zły i w sumie mało mnie to nie interesuje. Przez cały ten bordel hype na mod (teraz już mody) nieco opadł i wszyscy uznali że wyjdzie z tego jakaś lipa, ale ja uważam że jak już któryś z tych modów wyjdzie to pozamiata.

Mi się wydaje, że tu nie ma dobrych i złych, tylko różne odcienie szarości. Tak czy inaczej, na oba te mody czekam bardziej, niż na wiele wysokobudżetowych tytułów i gorąco wierzę, że spełnią oczekiwania. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to będę w to rypał ze łzami w oczach. Gothic 1&2 to przecież najlepsze gry w dziejach wszechświata Puszcza oko
Dodaj Odpowiedź