Gothic 2 to kontynuacja wspaniałej pierwszej części serii RPG-ów niemieckiego studia Piranha Bytes.
Po pokonaniu Śniącego bariera przestała istnieć, co doprowadziło do masowej ucieczki więźniów przebywających na terenie Górniczej Doliny. Byłby wśród nich i nasz bohater, wyzwoliciel setek ludzkich żyć, niestety los chciał inaczej. Świątynia Śniącego w oka mgnieniu zaczęła się rozpadać, a nasz heros, przygnieciony masą gruzu, mdleje...
Jednak nie umarł. Dzięki swemu magicznemu pancerzowi zdołał przetrwać pod ziemią niemal miesiąc. A z racji tego, że w Khorinis pojawiło się nowe zagrożenie, znów będzie on potrzebny. Xardas ściąga Bezimiennego do swej wieży i wtajemnicza w nowe, jeszcze groźniejsze plany wroga. Z nich dowiadujemy się o przybyciu potężnej armii zła na czele której stoją smoki. Nasz cel jest jeden - wyeliminować zagrożenie i po raz kolejny uratować ludzkość. Jednak nie będzie to takie proste. Do wykonania tego arcytrudnego zadania będzie nam potrzebny niezwykle cenny amulet zwany Okiem Innosa. Problem polega na tym, że należy on do Paladynów, a ci nie będą skorzy nam go oddać tak łatwo.
Gothic 2 od pierwszych chwil wciąga w swe uniwersum i nie odpuszcza aż do napisów końcowych. Kapitalny klimat towarzyszący wędrówkom po wyspie Khorinis to coś, z czym żadna inna gra nie może się równać. Całość uzupełnia świetny, jak zwykle, dźwięk, niezła grafika, bardzo dobry system walki i niezwykle rozbudowany ekwipunek.
Gra składa się z kilku rozdziałów co łącznie daje nam (razem z misjami pobocznymi) ok. 50 godzin zabawy. Warto podkreślić, że gra nie należy do łatwych produkcji.
Na swej drodze spotkamy masę postaci znanych nam z poprzedniej odsłony Gothica. Milten, Diego, Gorn, Lester, Xardas i Lee ponownie zrobią wszystko, by wesprzeć nas w walce ze złem.
W Gothic 2 mamy możliwość dołączenia do różnorodnych ugrupowań o sprzecznych interesach: straż miejska, paladyni, najemnicy, łowcy smoków, bandyci, magowie ognia... Dla każdego coś miłego.
Najlepsza odsłona serii Gothic czeka na każdego żądnego przygód podróżnika.
Wkład w encyklopedię mieli: Kaleder21, Materdea, TheCerbis,
PodglądBICodeURLIMGCytatSpoiler