God of War (PS2) - okladka

God of War (PS2)

Premiera:
22 czerwca 2005
Premiera PL:
22 czerwca 2005
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Zręcznościowa
Język:
Angielski
Strona:

ObserwujMam (194)Gram (80)Ukończone (101)Kupię (20)

Opis God of War (PS2)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 13h 8min

+ czaswięcej

God of War to gra stworzona przez jedno z wewnętrznych studiów Sony, której celem było pokazanie realnej mocy konsoli Playstation 2. SCE podołało trudnemu zadaniu i w 2005 roku wydało grę, która poruszyła całym growym światem, zyskując wiele tytułów gry roku, kapitalnych recenzji i wychwalających pod niebiosa graczy.

Produkcja opowiada historię spartańskiego kapitana Kratosa, który podczas jednej z bitew, na łożu śmierci, podpisuje pakt z Aresem - Bogiem Wojny, dzięki któremu to Kratos odnosi sukces. Niestety, przez owy pakt Kratos całkowicie stracił nad sobą panowanie, w amoku zabijając swoją córkę i żonę. Świadomy okrucieństwa, jakiego się dopuścił, poprzysiągł Aresowi zemstę i obalenie go z Olimpu.

God of War opiera się w głównej mierze na eksterminacji zastępów przeciwników oraz rozwiązywaniu zagadek logicznych, miejscami poprzeplatanych widowiskowymi pojedynkami z bossami.

Spartiata wyposażony jest w dość rozległy oręż skłądający się z dwóch ostrzy na łańcuchach. Dzięki pomocy Zeusa bohater otrzymuje także dostęp do magii. Za zdobyte doświadczenie można rozwijać swą postać na wielu płaszczyznach, dzięki czemu dostępne stają się nowe combosy, a bronie zadają znacznie większe obrażenia.

God of War jest niebywałym osiągnięciem wizualnym - projektanci wycisnęli z Playstation 2 rzeczy, które pozornie były na niej niemożliwe. Chociażby dynamiczne oświetlenie, HDR i ostre tekstury. Swoje robi także dźwięk - orkiestra symfoniczna i towarzyszący jej chór niejednokrotnie sprawiają, że ciarki przechodzą przez plecy.


Wkład w encyklopedię mieli:   bat2008kam,
PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z God of War (PS2)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKaczka1920   @   21:02, 19.04.2011
Zgadzam sie z ludzmy którzy mowią ze gra jest zajebi*** no bo to prawda xd ciekawa historia jesli chodzi o tryb god to chyba nie dam rady tego przejsc za cieżko uff... ale przeszlem ją na hard czyli zle nie jest grafa dobra jak na ten rocznik ale są lepsze prawda ale przebolejemy ;)
0 kudosfebra1976   @   21:10, 19.04.2011
Skoro "muwisz" to wiesz tylko co chcesz od grafiki?! jest ok.
0 kudosbat2008kam   @   21:14, 19.04.2011
Grafika przebijała nawet niektóre tytuły startowe na X360. Było to naprawdę wielkie osiągnięcie w dziedzinie kodowania na PS2. A dwa lata później wyszedł God of War II, który przebił jedynkę. W sumie to seria GoW na każdej platformie Sony robi cuda. Wygląda świetnie na PS3, zaś dwie odsłony na PSP grafiką wbijają w fotel; szczególnie Duch Sparty, to jest mistrzostwo świata.
0 kudosfebra1976   @   21:22, 19.04.2011
Nic dodać nic ująć Bat.
0 kudosLuckyman   @   15:18, 05.05.2011
Dobra gra niezła grafika zajeb**** fabuła ,gra się w nią fajnie
0 kudosfebra1976   @   23:48, 05.05.2011
No to fajnie Luckyman. Nie trać życia Graj w GofW :-)
Koniecznie w pampersie by nie odrywać się od rozgrywki
0 kudosMad-wolf   @   16:27, 13.05.2011
Od tej gry zaczęła się moja przygoda z PS2. god of war to najlepsza seria gier na plejaki. Gra niemal genialna
0 kudosLosiu12   @   23:24, 29.06.2012
To jest świetne super siekanka w połączeniu z logiką!
0 kudosfischerowiec   @   13:28, 04.08.2012
Gra nie jest aż tak dobra jak piszecie ja ją przeszłem na każdym poziomie trudności i niewysiliłem się zbytnio1 Poirytowany Grafika nawet nawet ale miejscami trochę niedopracowana. Gra jest popularna tylko dzięki swojej brutalności i niczym poza tym (tylko chodzisz i siekasz wrogów!!) może jeszcze ze względu na fabułę dobrze się w nią gra ale tak to rewelacji niema! Smutny
0 kudoskam991   @   17:31, 20.08.2013
Jedna z najlepszych gier w jakie grałem
0 kudosfebra1976   @   17:17, 21.08.2013
Cytat: fischerowiec
Gra nie jest aż tak dobra jak piszecie ja ją przeszłem na każdym poziomie trudności i niewysiliłem się zbytnio1

Miszcz!
Cytat: fischerowiec
Grafika nawet nawet ale miejscami trochę niedopracowana. Smutny

A to że z PS2 raczej już się więcej nie wyciągnie, koderzy z SCE odwalili kawał dobrej roboty a że ideałów nie ma to chyba wszyscy wiedzą GoW niewiele brakuje. Dziwiłem się tylko że GoW2 było jeszcze piękniejsze Uśmiech
Cytat: fischerowiec
Gra jest popularna tylko dzięki swojej brutalności i niczym poza tym (tylko chodzisz i siekasz wrogów!!)

Wiesz to taki "Gatunek" gier gdzie się "chodzi i sieka" zwłaszcza wrogów.
0 kudos98buzzer   @   22:20, 29.01.2014
Mimo, że gra wyszła bardzo dawno to i tak się wypowiem na jej temat Uśmiech Gra bardzo mi się podobała pod względem samego grania, ulepszania wszystkich przedmiotów i feelingu pokonywania masy przeciwników na swojej drodze. Może fabuła tej gry zeszła na drugi plan bo jest ona mało ważna i jakoś szczególnie mnie nie interesowała lecz gra jako całość jest bardzo dobra. Serdecznie polecam Uśmiech
0 kudosPrzemekAWDS   @   22:02, 14.08.2017
Ukończyłem dziś na poziomie "very hard", co oznaczało że grę mam ukończoną w 100%, skończony "challenge of the gods" i odblokowane wszystkie dodatki. Oceniając pod względem poziomu trudności gra jest wiele, wiele razy łatwiejsza od np DMC3 na poziomie "Dante must die", właściwie to god of war'y jakoś trudne nie są, faktycznie na najwyższym poziomie trudności trzeba już mieć opanowaną grę bardzo dobrze, aczkolwiek wielkie wyzwanie to to nie jest, na liczniku po ukończeniu miałem z 7h20m, i skończyłem to w dwa dni... Ale mniejsza, gra ma ciekawą, wciągającą aczkolwiek prostą fabułę, super system walki, choć nie tak dobry jak chociażby w wymienionym wyżej DMC3, największym plusem god of war'a jest ogólnie to, że w tą grę się po prostu przyjemnie gra, no może poza idiotycznymi elementami zręcznościowymi, które w tej grze chyba zabiły mnie więcej niż wrogowie xd troche mało bossów, którzy w sumie też jakoś trudni nie byli, no może ostatni boss, Ares, sprawić kłopot, ale w tej walce potrzeba więcej farta niż umiejętności. A i bym zapomniał, niesamowicie dobra ścieżka dźwiękowa, ogromny plus. Podsumowując, God of War jest świetną grą, rzeźnią, mimo że momentami trafiają się wręcz idiotyczne momenty a i do konkurencji troche mu brakuje, ale to nie są wady które totalnie psują wrażenia z rozgrywki, pozycja obowiązkowa dla graczy PlayStation.
0 kudosCVBPS   @   04:33, 27.02.2022
Dalej gram ale już teraz mogę stwierdzić, że gra jest niesamowita - tytuł z wysokiej półki który pod pewnymi względami, wyprzedza swoje czasy. Grafika potrafi zaskoczyć jak np. widzisz połyskujące ostrza chaosu podczas biegu Kratosa, czy tworzące się fale w wodzie. Czasami potrafię się trochę popluskać bo satysfakcjonująco to dla mnie wygląda. xD A gra jest z 2005 roku.
Może to tylko moje wrażenie ale w niektórych miejscach, jakby delikatnie połyskuje skóra Kratosa - zauważyłem to w momencie jak przechodził po krawędzi bokiem (pewnie mi się wydawało).
Mówi się że God of War II wygląda jeszcze lepiej... szczerze mnie to ciekawi, już pierwsza część robi na mnie wrażenie.

Minusem w tej grze jest momentami kamera a la Resident Evil, przez którą można stracić orientację np. podczas przeskakiwania na różne platformy - trochę potrafi to zirytować. Poza tym niektóre animacje Kratos mógłby mieć płynniejsze, bo np. "turla" się podobnie jak gostek z Dark Soulsa (odrętwiale). xD No ale to już takie czepialstwo bardziej, jednak pewne rzeczy może poprawili w przypadku drugiej części - o ile pozwoliła im na to szósta generacja PlayStation.


Obrazek


PS. Jakiś statyw by mi się przydał do robienia tych "screenshotów". xD
Ciężko jest zrobić dobre zdjęcie, by ukazać w miarę autentyczny obraz z gry na PS2 - póki co nie mam grabbera.
Dodaj Odpowiedź