The Elder Scrolls III: Morrowind (PC) - okladka

The Elder Scrolls III: Morrowind (PC)

Premiera:
01 maja 2002
Premiera PL:
04 grudnia 2002
Platformy:
Gatunek:
RPG
Język:
Polski napisy
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (500)Gram (99)Ukończone (132)Kupię (9)

Opis The Elder Scrolls III: Morrowind (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 110h 36min

+ czaswięcej

The Elder Scrolls III: Morrowind jest grą z serii słynnych RPG-ów obsypanych nagrodami, zarówno przez graczy, jak i recenzentów z całego świata. Jej dwie wcześniejsze odsłony: Arena (1994) i Daggerfall (1996) zostały uznane za najlepszcyh przedstawicieli gatunku RPG, w latach, w których się ukazały, a "trójka" kontynuuje ten trend, podbijając serca fanów wirtualnej rozrywki na całym świecie.

Morrowind to epicka opowieść z zakończeniem, które za każdym razem może być inne. Gracz wciela się we własnoręcznie stworzonego bohatera, którego zachowanie ma realny wpływ na jego charakter oraz na otaczającą rzeczywistość. Dwie opcje rozgrywki tj. podążanie zgodnie z główną fabułą oraz swobodna eksploracja terenu zapewniają wiele godzin wspaniałej zabawy. W obu przypadkach rozległy świat prowincji Morrowind dostarczy wielu wrażeń.

Jak na RPG przystało, samodzielnie tworzymy bohatera, który nie ma żadnych wspomnień, a jego wstępne umiejętności ograniczają się do chodzenia i rozmawiania. W krótkim wstępie określamy jego imię, rasę, budowę ciała oraz przekonania - wszystko to ma później wpływ na przebieg zabawy.

W trakcie wykonywania misji zdobywamy nie tylko nowe informacje, ale również doświadczenie i poszerzamy zdolności. System rozwoju oparty został na dwóch zasadniczych filarach. Pierwszy z nich to praktyka, a zatem im więcej korzystamy z danej umiejętności, tudzież przedmiotu, tym skuteczniej to robimy. Drugim jest nauka. Czasem w świecie gry natrafiamy na księgi i zwoje, które po przeczytaniu poprawiają nasze cechy. Oczywiście bohatera modyfikuje też uzbrojenie oraz gildie, do których możemy przystępować, zmieniając w ten sposób drogę progresji i zakończenie.

The Elder Scrolls III: Morrowind działa na w pełni trójwymiarowym silniku graficznym, generującym efektowną, pełną detali oprawę. Niestety okupione to zostało wysokimi - na dzień premiery gry - wymaganiami sprzętowymi. Dzisiaj projekt nie wygląda już tak imponująco, ale mimo to potrafi prezentować się wyśmienicie, szczególnie gdy wykorzystamy jedną z opracowanych przez fanów modyfikacji.


Wkład w encyklopedię mieli:   gregory16mix,
PEGI: Od 12 latZawiera przemoc
Screeny z The Elder Scrolls III: Morrowind (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosJackieR3   @   16:52, 02.06.2013
Cytat: Hostelpl
kraina graficznie nie powala więc na przyjemne spacerki żeby podziwiać raczej są dla niewymagających

Grałem w to już dość dawno i zapewne byłem wtedy mniej wymagający.W każdym razie pierwszy raz zetknąłem sie wtedy z tak ogromnym światem w grze i szczena mi opadała.I przyznam że już później w żadnej innej grze duży otwarty świat nie zrobił na mnie takiego wrażenia.
0 kudosmikhail01   @   20:23, 02.06.2013
Cytat: Hostelpl
Cóż ogromną zaletą tej gry jak i każdej gry bethesdy to to że można ją modować i jest do niej multum modów ,chociaż sam do morrka zbyt wielu modów nie pobrałem to jednak ciachanie przeciwników w zbroi darth vadera i z mieczem świetlnym w ręku było całkiem przyjemne .I jedna z największych wad tej gry po Skrzeczach że gra lubi od czasu do czasu wykopać do pulpitu.

Jak modujesz to się nie dziw, że wywala. Grałem na trzech różnych komputerach i nie miałem takiego problemu. Moim zdaniem, mimo, że grafika nie dorównuje dzisiejszym grom, gra nadal wciąga i jej wygląd nie przeszkadza. No i to nocne niebo- idealne.
0 kudossebogothic   @   20:40, 02.06.2013
Te pustkowia mimo wszystko mają swój klimat. Sam pamiętam, że w pobliżu jakichś deadrycznych ruin po kilku godzinach gry uderzył mnie KLIMAT z pełną mocą. Głównie też za sprawą wspaniałej muzyki, która nadaje temu światu magii.
0 kudosHostelpl   @   14:04, 04.06.2013
Cytat: mikhail01
Cytat: Hostelpl
Cóż ogromną zaletą tej gry jak i każdej gry bethesdy to to że można ją modować i jest do niej multum modów ,chociaż sam do morrka zbyt wielu modów nie pobrałem to jednak ciachanie przeciwników w zbroi darth vadera i z mieczem świetlnym w ręku było całkiem przyjemne .I jedna z największych wad tej gry po Skrzeczach że gra lubi od czasu do czasu wykopać do pulpitu.

Jak modujesz to się nie dziw, że wywala. Grałem na trzech różnych komputerach i nie miałem takiego problemu. Moim zdaniem, mimo, że grafika nie dorównuje dzisiejszym grom, gra nadal wciąga i jej wygląd nie przeszkadza. No i to nocne niebo- idealne.

Na czystej grze bez modów wywala przygodę z modami rozpocząłem nieco później z tego co wiem multum osób miało ten sam problem co ja.
0 kudosJackieR3   @   21:17, 04.06.2013
Też kojarzę że mi wywalało ale nie było to bardzo uciążliwe i częste.Mam zwyczaj częstego zapisywania stanu gry.
0 kudosnikalij   @   23:07, 23.10.2013
Jak najbardziej podpisuję się pod opiniami, że ogrom świata stworzonego w Morrowind powala. Dodam jeszcze, że jest to świat bogaty i urozmaicony, który porwał mnie i uwięził na bardzo długie chwile. Misje i zadania zachwycały mnie swoja rozmaitością, a system rozwoju pozwalał realizować się w wybranych przeze mnie dziedzinach.
Uwagę mam jedynie co do grafiki, wszystkie postaci są paskudne i przemieszczają w sposób nienaturalnie kaleczny. Wprawdzie można skorzystać z modów, lecz w żaden sposób nie mogę go poprawnie zainstalować. Więc żal mam ten, głównie w stosunku do siebie. Zapewniam jednak, że jeżeli uda mi się tylko podrasować grafikę, to natychmiast do tego tytułu wrócę. Co polecam Wam wszystkim, wszem i wobec.
0 kudosJackieR3   @   06:23, 24.10.2013
Cytat: nikalij
wszystkie postaci są paskudne

Nieprawda,Bretonki są śliczne!!! Zadziorny
0 kudosnikalij   @   07:58, 24.10.2013
Zaczynam sie o Ciebie niepokoić Puszcza oko
0 kudosJackieR3   @   12:15, 25.10.2013
Hmm.Chyba że mi się coś pokićkało. Konsternacja Ale myślę że dobrze pamiętam,była tam taka piękna dziewoja,stała przy drodze i wydaje mi się że to była Bretonką. Uśmiech .
0 kudosWejer1910   @   20:23, 29.10.2013
Panowie, co się ma dziać. Nie pamiętam ,ale też mi się wydaje że to była Bretonka. Puszcza oko
0 kudosnikalij   @   23:40, 29.10.2013
Jeżeli to ta od rękawiczki. Rzeczywiście była najpiękniejszą postacią tej gry. Jednakże istnieją mody poprawiające urodę postaci w tej produkcji. Lecz ich instalowanie nigdy nie było moją mocną stroną. Raz bodajże udało mi się wygenerować fajny dom w Vivek. Można tam było przechowywać fanty zdobyte podczas rozgrywki. Ładnie prezentowały się tam również zbroje na manekinach. W oryginalnej wersji wyraźnie takiego miejsca mi brakowało. Producent spostrzegł się chyba to również, bo w kolejnej części domy spełniające tą funkcje już się pojawiły. Szczęśliwy
0 kudosfrycek88   @   10:42, 07.12.2013
Właśnie od tej gry zaczęła się moja przygoda z genialną serią jaką jest TES. Dla mnie te gry są nie do pobicia. Do dziś lubię wrócić do Morka. Pod względem fabuły, dialogów i klimatu najlepsza część serii.
0 kudosMatip50   @   19:52, 30.07.2014
Dopiero teraz dane było mi ukończyć Morrowinda pokonując Dagoth Ura, gra urzeka swoim ogromnym światem, jednak jak ktoś już wspomniał gracz nie ma za bardzo wpływu na kreację tej ogromnej krainy. Mimo ogromnego obszaru gra w wielu miejscach jest pusta, pozbawiona życia, to razi w oczy zwłaszcza dla fana serii Gothic. Nie można oczywiście porównywać obu pozycji bo tak naprawdę TES 3 jest grą wspaniała a specyficznego klimatu może pozazdrościć nie jedna dzisiejsza pozycja.
0 kudosLunarBird   @   17:13, 03.08.2016
Cytat: nikalij
Wprawdzie można skorzystać z modów, lecz w żaden sposób nie mogę go poprawnie zainstalować.
Cytat: nikalij
Jednakże istnieją mody poprawiające urodę postaci w tej produkcji. Lecz ich instalowanie nigdy nie było moją mocną stroną.

Instalacja modów za pomocą Nexus Mod Managera do dowolnej obsługiwanej przez niego gry ogranicza się do wydania programowi odpowiedniego polecenia i ewentualnie ustawienia paru opcji. Polecam.

Cytat: JackieR3
Też kojarzę że mi wywalało ale nie było to bardzo uciążliwe i częste.Mam zwyczaj częstego zapisywania stanu gry.

W grach Bethesdy to praktycznie konieczność.
1 kudosforst   @   12:31, 15.09.2016
Nigdy więcej żadna gra nie dostarczyła mi tylu emocji, tylu godzin gry i takiego zaangażowania.
Czekam wciąż na wersję HD na silniku Skyrim.
Dodaj Odpowiedź