Final Fantasy XVI (PS5) - okladka

Final Fantasy XVI (PS5)

Premiera:
22 czerwca 2023
Premiera PL:
22 czerwca 2023
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (3)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (0)

Opis Final Fantasy XVI (PS5)
Materdea @ 21:26 04.06.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 57h 0min

+ czaswięcej

Final Fantasy XVI to kolejna pełnoprawna odsłona popularnej serii japońskich gier RPG akcji wydawanej od 1987 roku.

Fabuła Final Fantasy XVI przenosi gracza do krainy o nazwie Valisthea, zaś w roli głównego bohatera osadza Clive'a Rosfielda; Clive jest pierworodnym dzieckiem Arcyksięcia Rosarii, a który wyrusza na poszukiwanie zemsty po tragicznych wydarzeniach z udziałem jego młodszego brata - Joshuy (został naznaczony przez Eikona Feniksa, otrzymując tym samym niewyobrażalną moc) oraz złego Eikona Ifrita.

Rozgrywka Final Fantasy XVI to znana dla tego cyklu formuła: połączenie dynamicznej walki w czasie rzeczywistym z RPG-owymi mechanizmami i rozbudowanymi zadaniami. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a do zadań gracza należy m.in. eksploracja otwartego świata, wykonywanie zlecanych questów, walka z przeciwnikami (w tym charakterystycznymi bossami) - używając przy tym umiejętności specjalnych bohaterów zdobywanych dzięki awansowaniu na wyższe poziomy - oraz odkrywanie kolejnych meandrów fabularnych.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Final Fantasy XVI (PS5)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   11:44, 07.10.2023
Jest to pierwsza część serii, która ograłem od początku do końca i muszę powiedzieć, że nie spodziewałem się tak powolnej i mdłej rozgrywki czy historii. Gra jest strasznie nudna i niepotrzebnie długa, a jej jedyną zaletą są fantastycznie zrobione sceny walk Eikonów. Walki z bossami były naprawdę satysfakcjonujące pod względem wizualnym jak i gameplayowym.

Może seria FF tak ma, ale nie rozumiem czemu narracja w grze jest tak szczątkowo i minimalistyczna w sumie wszystko w tej grze jest minimalistyczne po za walką. Dodatkowo tłumaczenie PL jest tragiczne, grałem z japońskimi dialogami i chyba ponad połowa napisów nie pokrywała się w ogóle z tym co w danej chwili mówią postacie, są też momenty kiedy napisów jest zdecydowanie więcej niż czasu kiedy dana postać mówi.
0 kudosBarbarella.   @   14:16, 07.10.2023
Cytat: MicMus123456789
Dodatkowo tłumaczenie PL jest tragiczne, grałem z japońskimi dialogami i chyba ponad połowa napisów nie pokrywała się w ogóle z tym co w danej chwili mówią postacie, są też momenty kiedy napisów jest zdecydowanie więcej niż czasu kiedy dana postać mówi.

I tak cud że jest polska lokalizacja. Nie wiem jak w innych częściach ale do FF XIII musiałam ściągać fanowskie spolszczenie które nie chciało mi zresztą działać.