Final Fantasy XVI (PS5) - okladka

Final Fantasy XVI (PS5)

Premiera:
czerwiec 2023
Premiera PL:
czerwiec 2023
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Final Fantasy XVI (PS5)
Materdea @ 21:26 04.06.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Final Fantasy XVI to kolejna pełnoprawna odsłona popularnej serii japońskich gier RPG akcji wydawanej od 1987 roku.

Fabuła Final Fantasy XVI przenosi gracza do krainy o nazwie Valisthea, zaś w roli głównego bohatera osadza Clive'a Rosfielda; Clive jest pierworodnym dzieckiem Arcyksięcia Rosarii, a który wyrusza na poszukiwanie zemsty po tragicznych wydarzeniach z udziałem jego młodszego brata - Joshuy (został naznaczony przez Eikona Feniksa, otrzymując tym samym niewyobrażalną moc) oraz złego Eikona Ifrita.

Rozgrywka Final Fantasy XVI to znana dla tego cyklu formuła: połączenie dynamicznej walki w czasie rzeczywistym z RPG-owymi mechanizmami i rozbudowanymi zadaniami. Akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a do zadań gracza należy m.in. eksploracja otwartego świata, wykonywanie zlecanych questów, walka z przeciwnikami (w tym charakterystycznymi bossami) - używając przy tym umiejętności specjalnych bohaterów zdobywanych dzięki awansowaniu na wyższe poziomy - oraz odkrywanie kolejnych meandrów fabularnych.

Screeny z Final Fantasy XVI (PS5)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?