Red Dead Redemption II przeżywa drugą młodość na Steam

Spora obniżka ceny Red Dead Redemption II w ramach czarnopiątkowej wyprzedaży sprawiła, że liczba jednocześnie grających osób wystrzeliła.

@ 28.11.2023, 11:27
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Red Dead Redemption II przeżywa drugą młodość na Steam

Red Dead Redemption II zadebiutowało w 2018 roku i sprzedało się od tej pory w naprawdę imponującym nakładzie ponad 57 milionów egzemplarzy. Za sprawą ostatniej obniżki ceny na Steam, przygotowanej ze względu na czarny piątek, projekt przeżywa swoją drugą młodość, notując znaczący skok jednocześnie grających osób.

Red Dead Redemption II sprzedawane jest obecnie na Steam w cenie o 67% niższej od tej standardowej, a dzięki temu - na co wskazują dane dostępne w SteamDB - liczba jednocześnie grających graczy przekroczyła 77 tysięcy. To najwyższy wynik od premiery wersji PC, która miała miejsce w 2019 roku. W czasie gdy piszę te słowa, ponad 20 tysięcy graczy jest na serwerach, co jest naprawdę wyśmienitym wynikiem, jak na 5-letni produkt.

Gry studia Rockstar najczęściej mają długą żywotność i Red Dead Redemption II nie jest wyjątkiem. Wspomnieć trzeba m.in. także o GTA V, które nadal rozchodzi się wyśmienicie, mimo że sprzedało się ono już w nakładzie grubo przekraczającym 100 mln sztuk.

Na koniec nadmienię, że GTA VI zostanie zaprezentowane pierwszy raz w grudniu, prawdopodobnie podczas TGA 2023. Wszelkie doniesienia będziemy Wam oczywiście przekazywać na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRonaldo_   @   08:51, 29.11.2023
Świetna gierka. Niedługo planuje przejść po raz X. Szczęśliwy
0 kudosBarbarella.   @   09:38, 29.11.2023
A na Steamie to też tego Rockstara trzeba mieć żeby grać?