Dying Light 2: Stay Human (PC) - okladka

Dying Light 2: Stay Human (PC)

Premiera:
04 lutego 2022
Premiera PL:
04 lutego 2022
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (5)Gram (2)Ukończone (4)Kupię (10)

Opis Dying Light 2: Stay Human (PC)
Kawira @ 12:31 27.06.2018
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 52h 50min

+ czaswięcej

Dying Light 2: Stay Human to druga odsłona flagowej serii polskiej firmy Techland. Podobnie jak poprzedniczka z 2015 roku, kontynuacja w głównej roli osadza wątek przetrwania podczas apokalipsy zombie.

Fabuła Dying Light 2: Stay Human rozgrywa się 15 lat po apokalipsie. Gracz wciela się w postać Aidana Caldwella - człowieka spoza społeczności, do której trafił. Jego głównym celem jest rozwiązanie tajemnicy z przeszłości, co prowadzi go do Miasta - ostatniego ludzkiego bastionu. W Mieście ludzie podnieśli się po porażce i zaczęli budować nowe społeczeństwo - tym razem na dachach budynków.

Rozgrywka Dying Light 2: Stay Human podąża schematem znanym z Dying Light. Nieskrępowana eksploracja po raz kolejny opiera się na parkourze, tym razem jednak wyłącznie w gęstej, miejskiej infrastrukturze. Podobnie jest z nieumarłymi, którzy za dnia nie stanowią większego zagrożenia, ale w nocy to oni stają się łowcami.

Walka wciąż opiera się głównie na broni białej tworzonej przy pomocy rozbudowanego craftingu, choć istotną rolę odgrywa też broń palna. Oręż, niezależnie od jego sposobu funkcjonowania, można modernizować i dopasowywać do napotkanych przeciwników. Ci mają być zdecydowanie sprytniejsi i bystrzejsi. Dodano do nich m.in. dynamiczną adaptację do zachowań gracza. Dzięki niej bossowie są groźniejsi niż kiedykolwiek wcześniej, mimo że mamy do czynienia z bezmózgimi mutantami.

Wymagania: Twórcy gry Dying Light 2: Stay Human ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.

Wkład w encyklopedię mieli:   urban1212,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera sceny wywołujące strach
Screeny z Dying Light 2: Stay Human (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosshuwar   @   19:35, 23.12.2022
Kurcze! Ta gra, to moje odkrycie roku! Tegoroczna premiera, a mimo to cena baaardzo atrakcyjna. Za jakiś czas trzeba będzie ograć też DLC.