Dying Light 2 (PS4) - okladka

Dying Light 2 (PS4)

Premiera:
2021
Premiera PL:
2021
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (3)

Opis Dying Light 2 (PS4)
Kawira @ 12:31 27.06.2018
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Dying Light 2 to druga odsłona flagowej serii Techlandu, traktującej o przetrwaniu podczas apokalipsy zombie. Na jej potrzeby deweloperzy opracowali całkiem nowy silnik graficzny, C-Engine, zapewniający oprawę następnej generacji.

Fabuła DL2 rozgrywa się 15 lat po wydarzeniach z jedynki w zupełnie innym miejscu oraz z nowymi bohaterami. Twórcy zrezygnowali z tradycyjnego opowiadania historii i postawili na bardziej otwartą narrację bardziej pasującą do sandboxowego stylu rozgrywki. Poprzez interakcję z NPCami czy frakcjami gracz drastycznie modyfikuje świat gry wzmacniając lub osłabiając konkretne frakcje konkurujące o dominację nad zrujnowanym miastem.

Trzon zabawy podąża schematem znanym z Dying Light. Nieskrępowana eksploracja po raz kolejny opiera się na parkourze, tym razem jednak wyłącznie w gęstej, miejskiej infrastrukturze. Podobnie jest z nieumarłymi, którzy za dnia nie stanowią większego zagrożenia, ale w nocy to oni stają się łowcami.

Walka wciąż opiera się głównie na broni białej tworzonej przy pomocy rozbudowanego craftingu, choć istotną rolę odgrywa też broń palna. Oręż, niezależnie od jego sposobu funkcjonowania, można modernizować i dopasowywać do napotkanych przeciwników.

Skoro o oponentach mowa, twórcy istotnie przebudowali ich algorytmy sztucznej inteligencji. Dodano do nich m.in. dynamiczną adaptację do zachowań gracza. Dzięki niej bossowie są groźniejsi niż kiedykolwiek wcześniej, mimo że mamy do czynienia z bezmózgimi mutantami.

Oprócz trybu singleplayer czeka na graczy również kooperacja do 4 osób oraz tryb PvP.

Screeny z Dying Light 2 (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?