Dying Light 2: Stay Human (PS4) - okladka

Dying Light 2: Stay Human (PS4)

Premiera:
04 lutego 2022
Premiera PL:
04 lutego 2022
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (4)

Opis Dying Light 2: Stay Human (PS4)
Kawira @ 12:31 27.06.2018
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 48h 46min

+ czaswięcej

Dying Light 2: Stay Human to druga odsłona flagowej serii polskiej firmy Techland. Podobnie jak poprzedniczka z 2015 roku, kontynuacja w głównej roli osadza wątek przetrwania podczas apokalipsy zombie.

Fabuła Dying Light 2: Stay Human rozgrywa się 15 lat po apokalipsie. Gracz wciela się w postać Aidana Caldwella - człowieka spoza społeczności, do której trafił. Jego głównym celem jest rozwiązanie tajemnicy z przeszłości, co prowadzi go do Miasta - ostatniego ludzkiego bastionu. W Mieście ludzie podnieśli się po porażce i zaczęli budować nowe społeczeństwo - tym razem na dachach budynków.

Rozgrywka Dying Light 2: Stay Human podąża schematem znanym z Dying Light. Nieskrępowana eksploracja po raz kolejny opiera się na parkourze, tym razem jednak wyłącznie w gęstej, miejskiej infrastrukturze. Podobnie jest z nieumarłymi, którzy za dnia nie stanowią większego zagrożenia, ale w nocy to oni stają się łowcami.

Walka wciąż opiera się głównie na broni białej tworzonej przy pomocy rozbudowanego craftingu, choć istotną rolę odgrywa też broń palna. Oręż, niezależnie od jego sposobu funkcjonowania, można modernizować i dopasowywać do napotkanych przeciwników. Ci mają być zdecydowanie sprytniejsi i bystrzejsi. Dodano do nich m.in. dynamiczną adaptację do zachowań gracza. Dzięki niej bossowie są groźniejsi niż kiedykolwiek wcześniej, mimo że mamy do czynienia z bezmózgimi mutantami.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera sceny wywołujące strach
Screeny z Dying Light 2: Stay Human (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosCVBPS   @   18:00, 05.02.2022
Mam co prawda w miarę mocnego blaszaka, ale ciekawi mnie jak ta gierka radzi sobie na PS4 (którą też posiadam), jak wygląda grafika - może doda ktoś jakieś zrzuty z gry i się wypowie? Uśmiech

Dla niektórych może wyda się to śmieszne, ale lubię mieć grę fizycznie na nośniku, a DL2 raczej na blaszaku jest w wersji cyfrowej - pudełko można sobie postawić dla dekoracji.
1 kudosLucas-AT   @   21:20, 05.02.2022
Digital Foundry na swoim kanale youtube przedstawiło porównanie i widać, że Techland się postarał jeśli chodzi o wersję na zwykłe PS4. Gra chodzi poniżej 1080p, ale po konsoli z 2013 roku nie można raczej wymagać więcej. Widać także o wiele więcej detali na PS5.
0 kudosCVBPS   @   22:33, 05.02.2022
Cytat: Lucas-AT
Digital Foundry na swoim kanale youtube przedstawiło porównanie i widać, że Techland się postarał jeśli chodzi o wersję na zwykłe PS4. Gra chodzi poniżej 1080p, ale po konsoli z 2013 roku nie można raczej wymagać więcej. Widać także o wiele więcej detali na PS5.

Dzięki za polecenie, ale wolałbym jakieś "surowe" zrzuty ekranu obejrzeć, bo kompresja youtuba mimo wszystko, robi swoje.