Dying Light 2: Stay Human (SWITCH) - okladka

Dying Light 2: Stay Human (SWITCH)

Premiera:
2024
Premiera PL:
2024
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Dying Light 2: Stay Human (SWITCH)
Materdea @ 20:01 19.04.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 48h 46min

+ czaswięcej

Dying Light 2: Stay Human to druga odsłona flagowej serii polskiej firmy Techland. Podobnie jak poprzedniczka z 2015 roku, kontynuacja w głównej roli osadza wątek przetrwania podczas apokalipsy zombie.

Dying Light 2 na platformę Nintendo Switch jest tzw. "cloud version", co oznacza konieczność streamowania/pobierania z serwerów producenta pewnych/wszystkich elementów wizualnych czy gameplayowych.

Fabuła Dying Light 2: Stay Human rozgrywa się 15 lat po apokalipsie. Gracz wciela się w postać Aidana Caldwella - człowieka spoza społeczności, do której trafił. Jego głównym celem jest rozwiązanie tajemnicy z przeszłości, co prowadzi go do Miasta - ostatniego ludzkiego bastionu. W Mieście ludzie podnieśli się po porażce i zaczęli budować nowe społeczeństwo - tym razem na dachach budynków.

Rozgrywka Dying Light 2: Stay Human podąża schematem znanym z Dying Light. Nieskrępowana eksploracja po raz kolejny opiera się na parkourze, tym razem jednak wyłącznie w gęstej, miejskiej infrastrukturze. Podobnie jest z nieumarłymi, którzy za dnia nie stanowią większego zagrożenia, ale w nocy to oni stają się łowcami.

Walka wciąż opiera się głównie na broni białej tworzonej przy pomocy rozbudowanego craftingu, choć istotną rolę odgrywa też broń palna. Oręż, niezależnie od jego sposobu funkcjonowania, można modernizować i dopasowywać do napotkanych przeciwników. Ci mają być zdecydowanie sprytniejsi i bystrzejsi. Dodano do nich m.in. dynamiczną adaptację do zachowań gracza. Dzięki niej bossowie są groźniejsi niż kiedykolwiek wcześniej, mimo że mamy do czynienia z bezmózgimi mutantami.

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera sceny wywołujące strach
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?