Premiery gier w lutym 2022


Materdea @ 08:47 04.02.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Parafrazując stare powiedzenie: nadszedł luty, ale podkuwajcie portfele, a nie buty! Niemrawy początek roku to już przeszłość; pandemia przeorała krajobraz wydawania gier, które teraz lądują niezależnie od pory roku czy miesiąca. Skoro miesiąc otwieramy Dying Light 2, a zamykamy Elden Ring, nową grą od From Software, to znaczy, że stare reguły upadły!

Tegoroczny luty przełamuje stereotyp o niemrawych początkach roku! Obrodziło premierami, aż miło popatrzeć... Albo raczej przerazić się, bo skąd na to wszystko znaleźć czas?! Sam fakt, że na miesiąc otwieramy Dying Light 2, a zamykamy m.in. Elden Ring pokazuje, że luty 2022 roku nie bierze jeńców!

Dying Light 2: Stay Human - 4 lutego


PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4

Można powiedzieć, że po tym, jak CD Projekt RED wraz ze swoim Cyberpunkiem 2077 zapadł się pod ziemię, to właśnie wrocławski Techland ma coś do udowodnienia. Dying Light 2: Stay Human ma być co najmniej tak dobre, jak poprzedniczka wydana w 2015 roku - a na pewno będzie większe i jeszcze bardziej wypełnione zawartością.

Fabuła “dwójki” rozgrywa się dwadzieścia lat po apokalipsie z “jedynki”. Mamy rok 2034, a gracz wciela się w postać Aidana Caldwella - człowieka spoza społeczności, Pielgrzyma, roznoszącego listy i przesyłki między osadami. Jego głównym celem jest rozwiązanie tajemnicy z przeszłości, co prowadzi go do Villedoru - w jednym z ostatnich ludzkich bastionów. W tejże aglomeracji ludzie jakimś cudem podnieśli się po porażce i zaczęli budować nowe społeczeństwo - tym razem na dachach budynków, by unikać zakażonych.

Rozgrywka w Dying Light 2: Stay Human kontynuuje rozwiązania zaimplementowane na potrzeby pierwszej odsłony, dokładając do tego m.in. nieliniowość (zarówno w fabule, jak i świecie; ten jest w pełni otwarty). W porównaniu do bohatera poprzedniczki, Aidan może sam kreować - oczywiście na ile scenarzyści mu na to pozwolili - własny los; to, z kim zawiera sojusz, jakie grupy ma za swoich kompanów, a jakie za wrogów. Poza tym do arsenału protagonisty w “dwójce” dołączyła linka z hakiem, co pozwala mu dużo szybciej przemieszczać się pomiędzy budynkami, między którymi rozwieszono specjalne liny. Dużą rolę nadal gra tutaj crafting, czyli tworzenie i modyfikowanie własnych broni, a także parkour. Nowością jest też możliwość przejścia całej kampanii w kooperacji z żywym graczem.

Sprawdź także:

Lost Ark

Premiera: 11 lutego 2022
PC

Lost Ark to produkcja reprezentująca gatunek MMORPG wykorzystująca mechanikę pochodzącą z gier hack & slash. Za produkcję odpowiada ekipa Tripod Studio, wspomagana przez ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosmrPack   @   10:01, 04.02.2022
Chyba każdy powinien znaleźć coś dla siebie Puszcza oko Ja wybieram Horizon Forbidden West Szczęśliwy Edycja specjalna zamówiona Niewinny
0 kudosDirian   @   10:04, 04.02.2022
Nie da się ukryć, że trafił się nam świetny początek roku. U mnie na pewno wjedzie Elden Ring którego wyczekuję z wypiekami na twarzy. Dying Light 2 i Horizon też trzeba będzie ograć, ale poczekają w kolejce Uśmiech
1 kudosshuwar   @   10:28, 04.02.2022
A dla mnie nie ma nic. Czekałbym na Horizon, ale muszę czekać na wersję PC.
0 kudoszubal22   @   12:44, 04.02.2022
Jak w styczniu jedyną nową grą, która mi się podobała było małe Vampire Survivors, tak w lutym się zadzieje coś więcej w końcu. Lost Ark wygląda fajnie, no i będzie za darmo, a to z miejsca ogromny plus. Może w końcu jakaś alternatywa dla PoE? Co się tyczy Elden Ring... jeśli FromSoftware zrobi to dobrze, to chyba tylko Starfield może rywalizować z nimi o tytuł GOTY. Ja tam czekam, bo lubię masowe umieranie i kompulsywne ciskanie padem o ścianę.
0 kudosMgła   @   15:15, 04.02.2022
15.02 dodatek do SWTORa, a dziesięć dni później Elden Ring. Żyć nie umierać (no chyba, że w Elden Ringu).
0 kudosMicMus123456789   @   20:38, 04.02.2022
Cytat: mrPack
Chyba każdy powinien znaleźć coś dla siebie Puszcza oko Ja wybieram Horizon Forbidden West Szczęśliwy Edycja specjalna zamówiona Niewinny


Ja mam zamówioną Regalię ;p I dla bezpieczeństwa zwykłą EK gdyby Regalia jednak nie dojechała xD Dying Light 2 chciałem też brać na premierę, ale stwierdziłem, że nieco się wstrzymam, bo mam w co grać po za tym wątpię, że skończyłbym tytuł przed wyjściem Horizon.

Elden Ring również mnie interesuje, ale tak jak z serią Souls nie biorę tytułu na premierę. Po za tym chce najpierw kupić i ograć Dark Souls 3.
0 kudosCVBPS   @   18:11, 05.02.2022
Ja aktualnie ogrywam sobie pierwszą część Horizon, wcześniej jakoś nie mogłem się za tytuł zabrać.... a naprawdę sprawia frajdę i wygląda przy tym ładnie - co zdolni ludzie w studiu to zdolni ludzie.

Myślę o tym Dying Light 2... ale wolałbym mieć grę na nośniku, więc jedynie pozostałaby wersja na PS4 - mam w miarę dobry komputer, ale na blaszaka dostaje się tylko kod do pobrania a pudełko można postawić sobie na półce dla ozdoby. xP
Dlatego zapytałem się na encyklopedii z grą , w wersji na PS4, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć i napisać, jak działa tytuł oraz przesłać jakieś screeny - bo te dodane są chyba tylko po to, by były. Nie wiem jaki jest sens dodawać screeny, które nie są z gry na daną platformę. Bez sensu.
0 kudosIgI123   @   18:40, 05.02.2022
Najbardziej jestem zainteresowany Total War. Chociaż jestem maniakiem 40k, to jednak gry z bratniego uniwersum też mnie ciekawią, chociaż nie grałem. Muszę dać mu wreszcie szansę.
1 kudosBarbarella.   @   00:41, 06.02.2022
Cytat: IgI123
Najbardziej jestem zainteresowany Total War

Oj nie . Na co oni zeszli. Wiem że tematyka historyczna się wyczerpała ale przecież nie całkiem .Rewolucję Październikową można było zrobić .Armiami Wrangla i Denikina trza było stłumić komunę. A wy jakieś trolle orki i uj wie co. Poirytowany
Dodaj Odpowiedź