Valhalla Hills (PC) - okladka

Valhalla Hills (PC)

Premiera:
19 listopada 2015
Premiera PL:
16 lutego 2016
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (10)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Valhalla Hills (PC)
DevMat @ 21:00 18.02.2016

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Valhalla Hills to produkcja z gatunku ekonomicznych strategii, przygotowana przez studio Funatics Software. Twórcy w trakcie prac inspirowali się takimi grami jak The Settlers oraz Cultures.

Historia przedstawia losy grupy wikingów, którzy to przez całe życie atakowali różne miasta Europy, aby przypodobać się swoim bogom. Gdy ich ziemska wędrówka dobiegła końca - zgodnie z obietnicą - mieli trafić do Valhalla. Na ich nieszczęście bóg Odin, będąc w bardzo złym humorze, zamyka bramę do raju. Jego zdenerwowanie wynika z faktu, iż jego osiemnastoletni syn Leko nie zdołał zdać egzaminu, który pozwoliłby mu zostać prawdziwym bogiem. Leko od dziecka uwielbiał budować, dlatego też ojciec uczynił go bogiem budowniczych i zesłał na Ziemię. Jego pierwszym poważnym sprawdzianem jest doprowadzenie grupy wikingów na szczyt góry Asgardu, gdzie czeka portal do upragnionego raju.

Zabawa opiera się na zakładaniu osad i odpowiednim ich rozbudowaniu. Gracz nie posiada władzy bezpośredniego rozwoju wioski, wydaje jedynie rozkazy swoim podopiecznym. Ci jednak nie zawsze je wykonują- wszystko zależy od ich samopoczucia. Dlatego ważne jest dbanie o dobre humory w szeregach. Ponadto do obowiązków gracza należy zapewnienie grupie jedzenia i niezbędnego ekwipunku. Konieczna jest również ochrona podopiecznych. Zagrożenie płynie bowiem ze strony pobliskiej ludności, jak i dzikich zwierząt.

Valhalla Hills oparte zostało na silniku Unreal Engine 4, co pozwoliło na uzyskanie ładnej, kreskówkowej grafiki.

PEGI: Od 7 lat
Screeny z Valhalla Hills (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosDamian098K   @   19:22, 25.03.2016
Jak dla mnie Valhalla Hills się nie podoba myślę, że lepszym wyborem są starsze części serii The Settlers.