W Alan Wake 2 będzie dwóch grywalnych protagonistów

Jedną z postaci jest oczywiście tytułowy Alan Wake. Drugą jest natomiast agentka FBI, Saga Anderson, która przybywa do Bright Falls, by zbadać serię rytualnych morderstw.

@ 26.05.2023, 00:26
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

W Alan Wake 2 będzie dwóch grywalnych protagonistów

Studio Remedy Entertainment potwierdziło niedawno, że premiera Alan Wake 2 zaplanowana została na komputerach osobistych oraz konsolach w październiku bieżącego roku. Deweloperzy opublikowali też materiał filmowy, ukazujący fragmenty rozgrywki i podzielili się garścią szczegółów na m.in. na temat planowanych płatnych dodatków oraz dostępnych wersji gry. Teraz dowiedzieliśmy się o dwójce protagonistów, których będziemy kontrolować podczas zabawy.

Zgodnie z tym, co sugeruje zwiastun, w Alan Wake będzie dwóch grywalnych bohaterów. Pierwszym będzie oczywiście pisarz Alan Wake. Powróci on do gry i ponownie będzie więźniem świata poza naszym światem, w którym tworzy niesamowitą opowieść, kształtując rzeczywistość i starając się uciec. "Prześladowany przez nienasycony mrok, Wake stara się zachować zmysły i pokonać diabła w jego własnej grze", czytamy w opisie.

Drugim bohaterem, a dokładniej bohaterką będzie agentka FBI o imieniu Saga Anderson. Specjalizuje się ona w rozwiązywaniu niebywale trudnych spraw. Przybywa do Bright Falls, aby zbadać serię rytualnych morderstw, a podczas dochodzenia natrafia na kartki powieści, której wydarzenia zaczynają się materializować. Powieść jest oczywiście horrorem, co ma wpływ na obserwowane przez nas wydarzenia.

Bez zaskoczenia, historie obu bohaterów w pewnych momentach zaczną się ze sobą zazębiać. Jak przyznaje Remedy: "Anderson i Wake, dwójka bohaterów, wyruszają w desperacką podróż. Dwie odrębne rzeczywistości połączone w sposób, jakiego nikt z nich nie rozumie. Echa stają się odbiciami. Odbiciami, które są w stanie sięgnąć ich obu. Uwięzieni w horrorze, w którym są tylko ofiary i potwory. Czy mogą się wyrwać, aby zostać bohaterami, którymi muszą być?"

Opowieść przygotowana na potrzeby Alan Wake 2 zdaje się być niebywale rozbudowana i intrygująca. Twórcy podkreślają, że nowi gracze będą się przy niej bawić bez problemów, albowiem żadna wiedza na temat części poprzednich nie będzie wymagana. Fani jednocześnie znajdą wiele odwołań i nawiązań do całego lore serii Alan Wake.

Premierę Alan Wake 2 zaplanowano na 17 października. Grać będziemy wówczas na PC, PS5 oraz XS. Co ważne, gra dostępna będzie wyłącznie w formie cyfrowej, bez wydania pudełkowego.


Sprawdź także:
Alan Wake II

Alan Wake II

Premiera: 17 października 2023
PC, PS5, XBOX X/S

Alan Wake II to kontynuacja przygodowej gry akcji z 2011 roku, za której opracowaniem stało studio Remedy Entertainment. "Dwójka" także jest autorstwa ojców oryginału - z...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   13:20, 26.05.2023
No wreszcie będzie ktoś "z jajami" bo ten Alan, niewydarzony pisarzyna to taki nerdowaty jest. Dumny
0 kudosguy_fawkes   @   09:33, 27.05.2023
I taki ma być, choć i tak radził sobie nieźle w walce. Nie bez powodu Remedy wspomina o braku konieczności znajomości jedynki - ta ma przecież już dość sporo na karku, choć nadal jest świetna i wygląda dobrze. Czekam do jesieni.
0 kudosBarbarella.   @   10:08, 27.05.2023
Cytat: guy_fawkes
I taki ma być, choć i tak radził sobie nieźle w walce

W sumie racja, w takim bohaterze tkwi siła prawdziwych horrorów. Wtedy faktycznie jest klimat. W takim Doomie na przykład różnae wymyślne monstra nie straszą tylko są mięsem armatnim dla uzbrojonego po zęby protagonisty. Zwracam honor Alanowi. Uśmiech
0 kudosthiefi   @   09:54, 28.05.2023
Byle nie coś takiego jak Ashley z RE4. Najgorszy fragment gry to właśnie ten kiedy gra zmusza Cię, by nią kierować.
0 kudosBarbarella.   @   11:22, 28.05.2023
Cytat: thiefi
Najgorszy fragment gry to właśnie ten kiedy gra zmusza Cię, by nią kierować.

Ale za to możesz powiedzieć że jesteś większym hardkorowcem od soulslikowców. Dumny
Dodaj Odpowiedź