Bungie zapowiada Marathon, czyli shooter sieciowy typu extraction

Marathon to nowa gra studia Bungie powstająca z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Przedsięwzięcie nie ma jeszcze daty premiery, ale zaoferuje dynamiczne pojedynki PvP.

@ 25.05.2023, 23:19
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Bungie zapowiada Marathon, czyli shooter sieciowy typu extraction

Podczas wczorajszego PlayStation Showcase firma Bungie ujawniła swoje kolejne przedsięwzięcie, czyli Marathon. To kontynuacja legendarnego cyklu pierwszoosobowych strzelanek, który tym razem stawiał będzie na potyczki w stylu PvP oraz rozgrywkę typu extraction. Gracze wcielają się tu w Biegaczy, którzy eksplorują Tau Ceti IV, poszukując bogactw, sławy i niesławy. Nie przewidziano kampanii dla jednego gracza.

"Ogromnym szacunkiem darzymy oryginalne gry z serii Marathon i od samego początku chcieliśmy to uszanować, szczególnie mitologię, historię oraz tematykę świata. W tym samym czasie nasza wizja gry jest czymś zupełnie nowym", przyznają deweloperzy.

"Naszym celem jest stworzenie czegoś niesamowitego dla graczy, którzy są nowi w świecie Marathon, a także czegoś dla tych, którzy od lat czekają na nowe opowieści w uniwersum Marathon. Nie musicie wiedzieć nic na temat Marathon, by zrozumieć oraz grać w grę, ale jeśli coś wiecie, stworzymy doświadczenie z odniesieniami oraz wstawkami, które rozpoznacie".

Jednym z najważniejszych elementów Marathon ma być ewoluujący świat, reagujący na to, co robią gracze. Dla przykładu, możemy znaleźć jakiś artefakt, którego pozyskanie otworzy całkiem nowy obszar dla wszystkich bawiących się. Poszczególne lokacje zdają się być wypełnione przeciwnikami kontrolowanymi przez SI, ale oczywiście głównym daniem będą pojedynki z innymi graczami.

Poniżej rzucić okiem możecie na zwiastun zapowiadający Marathon, a także na pierwszy dziennik dewelopera, w którym twórcy wyjaśniają podstawowe założenia gry. Koniecznie zerknijcie na oba filmy, jeśli poczuliście się zaintrygowani i pamiętajcie o tym, że Marathon nie ma jeszcze daty premiery. Pojawi się natomiast na PC, PS5 oraz XS.


Sprawdź także:
Marathon

Marathon

Premiera: 2025
PC, PS5, XBOX X/S

Marathon to pierwszoosobowa strzelanka sieciowa utrzymana w futurystycznym klimacie science-fiction, należąca do wiekowej serii mającej swoje początki jeszcze w 1994 roku...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   23:06, 27.05.2023
Kompletnie nie znam tej marki i raczej nie poznam, bo multi to nie moje klimaty, choć zarys świata mocno mnie ciekawi. Mając na uwadze, co potrafi Bungie, można zakładać, że gra na pewno będzie oferować satysfakcjonujący gameplay.