Alan Wake II zadebiutuje tylko w formie cyfrowej, cena będzie dzięki temu niższa

Remedy Entertainment twierdzi, że brak edycji pudełkowej pozwoli obniżyć cenę Alan Wake II do 60 dolarów na konsolach oraz 50 dolarów na PC.

@ 25.05.2023, 18:04
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Alan Wake II zadebiutuje tylko w formie cyfrowej, cena będzie dzięki temu niższa

Podczas minionego już PlayStation Showcase poznaliśmy wreszcie datę premiery Alan Wake 2 i otrzymaliśmy pierwszy konkretniejszy zwiastun z elementami rozgrywki. Następnie w sieci pojawiło się oficjalne FAQ, z którego napływają do nas różne interesujące informacje. Jedna jest wyjątkowa, albowiem okazało się, że Alan Wake 2 będzie dostępny tylko w formie cyfrowej. Wielu graczy, zdaniem Remedy, przerzuciło się już całkowicie na dystrybucję cyfrową, a ponadto dzięki temu twórcy byli w stanie zaoszczędzić nieco pieniędzy i obniżyć cenę.

"Możesz kupić PlayStation 5 bez czytnika, a Xbox Series S od Microsoftu to konsola tylko cyfrowa. Wiele współczesnych gier wydawanych jest więc w postaci wyłącznie cyfrowej".

Deweloperzy przyznali ponadto, że Alan Wake 2 jako gra wyłącznie cyfrowa, będzie sprzedawany w cenie 60 dolarów na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S, a jeśli zdecydujemy się na zakup wydania dla blaszaków, zapłacimy 50 dolarów, czyli jeszcze mniej. Mówimy tu oczywiście o wydaniu standardowym, albowiem jest też wersja Deluxe, kosztująca $80 na konsolach i $70 na PC, zawierająca różne dodatki oraz przepustkę sezonową.

Twórcy przyznali również, że nie chcieli wydawać pudełkowej wersji gry, która i tak wymagałaby pobierania danych. Byłoby to bez sensu, zarówno z punktu widzenia twórców, jak i samych graczy.

Datę premiery Alan Wake II zaplanowano na 17 października, a grać będziemy wówczas na PS5, XS oraz PC.


Sprawdź także:
Alan Wake II

Alan Wake II

Premiera: 27 października 2023
PC, PS5, XBOX X/S

Alan Wake II to kontynuacja przygodowej gry akcji z 2011 roku, za której opracowaniem stało studio Remedy Entertainment. "Dwójka" także jest autorstwa ojców oryginału - z...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   18:45, 25.05.2023
Mnie to nie robi różnicy, pudełek już nie kupuję. Mam półeczkę z pudełkowymi wersjami ale to już tylko ozdoba, od dawna nic na niej nie ruszałam.
0 kudosmrPack   @   11:29, 26.05.2023
Nie ma pudełka to poczekam aż będzie duża promocja. Do tego czasu może wreszcie ogram jedynkę Niewinny Poza tym co to za tłumaczenie, że nie wydają fizycznie bo i tak będzie trzeba pobrać dane? Dziś każda gra praktycznie dostaje większy lub mniejszy Day1 patch Konsternacja Nie wspominając już o grach, do których też trzeba większość pobrać, a i tak jest do kupienia na płycie, więc niech nie bajerują. Bez sensu jest olewanie tych, którzy wolą wersje pudełkowe. Jeszcze rozumiem brak na PC, ale konsole mimo wszystko powinny dostać wydanie fizyczne.
0 kudosguy_fawkes   @   09:26, 27.05.2023
Nie czarujmy się - nowy pc do grania z napędem to teraz rzadkość, a obudowy często nie mają nawet takiej zatoki, poświęcając front na chłodzenie. Mieliśmy już sporo gier, gdzie w pudełku zamiast nośnika była kartka z kluczem, lub też ów nośnik zawierał np. jedynie instalację Steama. Trafiło to również na konsole. Sam od dłuższego czasu kupuję gry głównie cyfrowo, bo to wygodne, szybkie i komfortowe, bo napęd nie hałasuje, a jak się ma małe dziecko i chce mieć chwilę dla siebie, to jednak dość ważne. Niemniej szkoda mi prawdziwych kolekcjonerów, którzy nie będą mogli postawić tej gry na półce.