Gran Turismo 7 zaoferuje rozgrywki międzyplatformowe

Dowiedzieliśmy się też, że Gran Turismo 7 opracowywane jest od 2017 roku, a deweloperzy bardzo chwalą możliwości kontrolera DualSense.

@ 17.09.2021, 11:49
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4, ps5

Gran Turismo 7 zaoferuje rozgrywki międzyplatformowe

Pisaliśmy wczoraj wieczorem o tym, że w Gran Turismo 7 będzie się dało grać offline, choć tylko w jednym trybie zabawy. Teraz mamy natomiast kolejne informacje na temat trybu rozgrywek wieloosobowych, który ma być bardzo ważnym elementem projektu. Co nieco na jego temat powiedział twórca gry, Kazunori Yamauchi.

W trakcie wywiadu dla EG, Yamauchi zapytany został najpierw o model zniszczeń. Jak się okazało, dostaniemy system, który wcześniej przygotowano na potrzeby Gran Turismo Sport. "To w zasadzie to samo, co w Gran Turismo Sporty, tyle że całość została poprawiona", powiedział deweloper.

Następnie poruszono kwestię rozgrywek wieloosobowych na różnych platformach, a także różnic pomiędzy nimi. Okazuje się, że w zależności od tego, czy gramy na PS4 czy PS5, zobaczymy inne efekty pogodowe, a także te towarzyszące progresji dnia i nocy. Jakość będzie z oczywistych powodów wyższa na PS5. Posiadacze różnych platform będą jednak mogli ze sobą grać.

Z wywiadu dowiedzieliśmy się również, że prace przy Gran Turismo 7 rozpoczęto zaraz po tym, jak ukończono Gran Turismo Sport, czyli mniej więcej w 2017 roku. Gra będzie oczywiście wykorzystywać możliwości kontrolera DualSense, a w szczególności adaptacyjne spusty, które sprawią, że kierowanie wirtualnymi samochodami będzie precyzyjniejsze.

"Co ważniejsze dla mnie, to precyzja sterowania, na jaką pozwalają nowe kontrolery. Wcześniej dało się niektóre rzeczy zrobić tylko za sprawą kierownicy, ale obecnie będziesz w stanie zrobić wszystko to samo, co na kierownicy, przy pomocy kontrolera DualSense".

Premiera Gran Turismo 7 zaplanowana została na 4 marca 2022 roku, a grać będziemy na PlayStation 4 oraz PlayStation 5.


Sprawdź także:
Gran Turismo 7

Gran Turismo 7

Premiera: 04 marca 2022
PS5, PS4

Gran Turismo 7 to kolejna odsłona słynnej marki gier wyścigowych, wydawanych jedynie na konsolę Sony. Jest to zarazem pierwsza część głównej serii, jaka pojawiła się na P...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?