W Gran Turismo 7 będzie się dało grać bez połączenia z Internetem

Rozgrywka w sieci konieczna jest do wszystkich trybów zabawy, w których czynimy jakieś postępy. Deweloperzy Gran Turismo 7 chcą w ten sposób ograniczyć ewentualne oszustwa, polegające na modyfikowaniu zapisów.

@ 16.09.2021, 23:28
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4, ps5

W Gran Turismo 7 będzie się dało grać bez połączenia z Internetem

Gdy Sony oficjalnie prezentowało Gran Turismo 7 podczas PlayStation Showcase okazało się, że tytuł będzie wymagał stałego połączenia z Internetem. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, nie będzie to do końca prawdą. W Gran Turismo 7 będzie się dało grać bez sieci, czyli w trybie offline.

Twórca Gran Turismo 7, Kazunori Yamauchi, rozmawiał niedawno z redakcją Eurogamera, a w trakcie wywiadu poruszona została kwestia ciągłego połączenia z Internetem. Okazało się, że nie będzie to obowiązkowe w całej grze. Chodzi w tym przypadku wyłącznie o tryb rozgrywek sieciowych. To w nich musimy być cały czas podpięci do sieci, a jest to wymagane, by ograniczyć oszustwa. Chodzi między innymi o to, by gracze nie byli w stanie modyfikować zapisów rozgrywki.

"(...) aby zapobiec oszustwom ludzi, którzy mogliby próbować modyfikować zapisy, dlatego zastosowaliśmy konieczność posiadania połączenia. Aby rozwinąć temat, są dwa elementy. Jeden ma skierować gracza do kolejnych celów, a także zachęcić do gromadzenia samochodów. Drugi pojawia się gdy wracają z tymi samochodami, które chcieli zebrać, pojawiają się wtedy opowieści na temat tych konkretnych maszyn".

Korzystanie z trybu sieciowego oznacza również to, że gracze będą w stanie chwalić się swoimi garażami oraz tym, co udało im się zgromadzić. Online trzeba być w zasadzie w całej grze, także w trybie kampanii dla jednego gracza. Zabawa offline będzie możliwa wyłącznie wtedy, gdy odpalimy tryb Arcade. Nie wpływa on na zapisy rozgrywki, więc można w niego grać bez Internetu.

Gran Turismo 7 opracowywane jest obecnie z myślą o konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5, a jego premierę zaplanowano na 4 marca 2022 roku. Więcej informacji, jak tylko się pojawią.


Sprawdź także:
Gran Turismo 7

Gran Turismo 7

Premiera: 04 marca 2022
PS5, PS4

Gran Turismo 7 to kolejna odsłona słynnej marki gier wyścigowych, wydawanych jedynie na konsolę Sony. Jest to zarazem pierwsza część głównej serii, jaka pojawiła się na P...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   09:24, 17.09.2021
Rozumiem intencje, ale nie lepiej zabezpieczyć w jakiś sposób zapisy przed modyfikowaniem zamiast zmuszania do bycia online nawet w kampanii? Konsternacja
0 kudosdabi132   @   07:17, 20.09.2021
Pytanie, co jeśli kiedyś postanowią wyłączyć serwery? Gra nie będzie mogła się połączyć i zostaniemy odcięci nawet od gry w kampanii.