Bluepoint Games również wejdzie w skład PlayStation Studios

Sony ujawniło, że kolejna ekipa, tym razem Bluepoint Games, wejdzie w skład PlayStation Studios. Japończycy zdecydowali się wziąć pod swoje skrzydła ludzi odpowiedzialnych za świetny remake Demon's Souls.

@ 30.06.2021, 10:07
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
ps5

Bluepoint Games również wejdzie w skład PlayStation Studios

Wygląda na to, że PlayStation przywita kolejne studio w swoich szeregach, ponieważ okazało się, że Bluepoint Games, ludzie m.in. od Demon's Souls Remake, również dołącza do PlayStation Studios. Wczoraj pisaliśmy o twórcach Returnala, dzisiaj z kolei słów kilka o specach od remaków.

Jak zauważył znawca branży, Nibellion, na Twitterze, konto PlayStation Japan opublikowało ogłoszenie, na temat tego przejęcia. Oczywiście jest to kolejne partnerstwo, które umocni pozycję Japończyków. Bluepoint przez lata pracował nad kilkoma remakami PlayStation, w tym God of War Collection dla PlayStation 3 z 2009 roku, remakiem Shadow of the Colossus na PlayStation 4 w 2018 roku oraz remakiem Demon's Souls, który został wydany podczas premiery PlayStation 5.

W momencie, kiedy Microsoft również się zbroił od wielu lat i kupował kolejne ekipy, nawet tak wielkiego wydawcę, jak Bethesda, Sony nie zamierza stać bezczynnie. Przejmowanie studiów deweloperskich jest o tyle dobre, iż robi konkurencję, a na konkurencji zyskują gracze, bo każda ekipa chce robić wybitne gry ekskluzywne.

Ani PlayStation, ani Bluepoint Games nie potwierdziły tej wiadomości w momencie pisania tego tekstu, ale wydaje się, że ogłoszenie może być kwestią czasu.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   10:55, 30.06.2021
Bluepoint Games to w dziedzinie remasterów/remakeów mistrzowie co wielokrotnie udowodnili, więc to byłaby całkiem dobra inwestycja.
0 kudosbalic87   @   13:50, 30.06.2021
Zgodze sie z tym ze na konkurencji gracze zyskuja, natomiast nie zgodze sie z tym ze na pozniejszych ex-ach ktore sa tego nastepstwem
0 kudosMicMus123456789   @   17:59, 30.06.2021
Sony nie mogło sobie pozwolić by przepuścić taką okazję. Zwłaszcza, że udowodnili, że są dobrzy w swoim fachu. Ciekawe nad czym teraz pracują.
0 kudosmrPack   @   18:28, 30.06.2021
Cytat: MicMus123456789
Ciekawe nad czym teraz pracują.
Swego czasu mówiło się o MGS 1 Remake, ale to tylko plotki. Jedno jest pewne, że nad czym by nie pracowali, to przykładają się do tworzenia odświeżonych wersji i raczej nie są robione byle jak.