[Aktualizacja] Gry z PlayStation znalezione w bazie GeForce Now

Sony przygotowuje się do przeniesienia większej ilości swoich gier z PlayStation na komputery osobiste? Mamy w temacie tylko plotki, ale zapowiada się ciekawie.

@ 14.09.2021, 11:17
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, ps5

[Aktualizacja] Gry z PlayStation znalezione w bazie GeForce Now

Od dawna spekuluje się o tym, że Sony będzie wydawać swoje gry nie tylko na konsolach PlayStation, ale również na komputerach osobistych. Mimo że szczegółów w temacie brak, pojawiły się kolejne interesujące doniesienia. Pochodzą one z kodu źródłowego usługi GeForce Now.

Deweloper Ighor July opublikował w sieci ciekawy artykuł, w którym wspomina o tym, że udało mu się uzyskać dostęp do bazy danych GeForce Now - usługi, dzięki której możliwe jest streamowanie gier. W owej bazie widnieje lista gier, którą skomplikował założyciel SteamDB, Pavel Djundik. Większość pozycji to tytuły, o których wiedzieliśmy, które zapowiedziano. Ale są też takie, jak np. Resident Evil 4 Remake, o którym krążą tylko plotki.

Aktualizacja: Firma NVIDIA odniosła się do wycieku z bazy danych, twierdząc, że wszystkie wymienione gry to czysta spekulacja. Poszczególne tytuły widnieją na liście tylko w celach wewnętrznych, do śledzenia oraz testowania. To, że coś pojawiło się na liście nie jest ani potwierdzeniem, ani zapowiedzią jakiejkolwiek gry. Dostęp do listy został już oczywiście zablokowany.

Najbardziej interesujące jest jednak to, że w bazie GeForce Now znaleźć można wiele projektów opracowanych na zlecenie Sony i dostępnych tylko na PlayStation. Z tych najciekawszych warto wymienić: Gran Turismo 7, Horizon II: Forbidden West, Returnal oraz Demon's Souls. Żaden z wymienionych projektów nie został do tej pory zapowiedziany jako port dla PC, więc całość wygląda interesująco.

Jako że nie mamy do czynienia z informacjami oficjalnymi, przyjmujcie je ze sporą dozą sceptycyzmu. To, że jakaś gra widnieje w bazie GeForce Now nie oznacza, że faktycznie trafi do usługi. Mogą to być jedynie tzw. placeholdery, czyli wpisy mające trzymać miejsce na wypadek, gdyby coś w przyszłości się zmieniło. Trzymamy oczywiście rękę na pulsie i jak tylko pojawią się nowe doniesienia, nie omieszkamy ich Wam przekazać.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosluki505   @   11:26, 14.09.2021
Bloodborne też był znaleziony i do dziś nie ma tego na kompie. Nie wierze w te "wykopy" z GF Now... Oni sobie mogą tam wcisnąć wszystko, dopóki nie znajdzie się na epicu lub steamie to są tylko plotki a w GT 7 grę która ma promować PS5 nigdy nie uwierzę że ot tak na PC wyjdzie.
1 kudosdabi132   @   19:54, 14.09.2021
Horizon Forbidden West, może kiedyś i wyjdzie na PC, tak jak i jedynka wyszła po kilku latach, jednak na Gran Turismo 7 bym raczej nie liczył. Sony teraz musi przyciągnąć graczy aby kupowali PS5, więc takie ekskluzywne marki jak Gran Turismo raczej nie zagoszczą na blaszakach.
0 kudosluki505   @   10:06, 15.09.2021
Cytat: dabi132
Horizon Forbidden West, może kiedyś i wyjdzie na PC, tak jak i jedynka wyszła po kilku latach, jednak na Gran Turismo 7 bym raczej nie liczył. Sony teraz musi przyciągnąć graczy aby kupowali PS5, więc takie ekskluzywne marki jak Gran Turismo raczej nie zagoszczą na blaszakach.

Szczególnie że jeśli już miałoby jakieś GT wyjść to raczej GT Sport które na PS4 okazało się kaszanką w dniu premiery.