Bethesda twierdzi, że o grze na podstawie Indiana Jonesa myśleli od 2009

Już w 2009 roku pojawiły się pierwsze pomysły dotyczące gry z uniwersum Indiany Jonesa. Musieliśmy jednak sporo poczekać na to, aż koncepcje się zmaterializują. Projekt zapowiedziano. Teraz czekamy na jego premierę.

@ 30.06.2021, 10:03
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, xbox x/s

Bethesda twierdzi, że o grze na podstawie Indiana Jonesa myśleli od 2009

Todd Howard z Bethesdy od dawna miał na myśli nadchodzącą grę Indiany Jonesa, mówiąc, że po raz pierwszy przedstawił pomysł George'owi Lucasowi już w 2009 roku.

Howard skomentował to w krótkim wywiadzie dla The Telegraph, mówiąc: „Myślę, że pierwotnie zaproponowałem to Lucasowi w 2009 roku i starałem się znaleźć sposób, aby to zrobić. Myślę, że praca, jaką wykonali MachineGames, jest świetna, to po prostu fenomenalni programiści i ludzie, którzy potrafią opowiadać historie. Od kiedy zacząłem z nimi o tym rozmawiać, wiedziałem, że będą do tego odpowiedni".

Nowa gra Indiana Jones została po raz pierwszy ogłoszona w styczniu i chociaż do tej pory znanych jest niewiele szczegółów, mówi się, że jest to oryginalna historia, która nie będzie oparta na żadnym z filmów. Howard ma być producentem wykonawczym i będzie to koprodukcja między szwedzką firmą MachineGames i niedawno zreformowaną wytwórnią Lucasarts Games.

W międzyczasie Howard będzie również zajęty kilkoma innymi projektami w Bethesdzie, w tym swoją rolą dyrektora projektu w Starfield, mając nadzieję na ekskluzywną premierę na Xboksie w 2022 roku. Gra o przygodach Jonesa musi jeszcze poczekać, ale najważniejsze dla fanów marki, że projekt jest  w opracowaniu.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?