Demon's Souls Remake (PS5) - okladka

Demon's Souls Remake (PS5)

Premiera:
12 listopada 2020
Premiera PL:
12 listopada 2020
Platformy:
Gatunek:
RPG / Akcja
Język:
Producent:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (1)

Opis Demon's Souls Remake (PS5)
Kawira @ 12:05 20.06.2020
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Demon's Souls Remake to odświeżona wersja pionierskiej gry, która zapoczątkowała modę oraz gatunek soulslike (nazwa pochodząca od tytułu nie jest przypadkowa). Oryginał został wyprodukowany przez studio From Software w 2009 roku, zaś za remake odpowiada Bluepoint Games - deweloper specjalizujący się w portach oraz nowych wydaniach starszych produkcji (m.in. Shadow of The Coloussus czy Metal Gear Solid HD Collection).

Historia Demon's Souls przenosi gracza do krainy Boletarii, w której despotyczny władca, by zdobyć jeszcze więcej władzy postanawia podpisać cyrograf z siłami nadprzyrodzonymi. Finalnie uśpione demony trafiły do obecnego wymiaru, wypuszczając do królestwa całą hordę ogromnych, ale i też mniejszych, poczwar, którym bohater musi podołać.

Gracz samodzielnie konstruuje swojego protagonistę, modyfikując jego wygląd oraz atrybuty. To, w którą stronę pójdzie, jakie parametry przyjmie za wiodące i jaki kierunek w rozwoju sylwetki obierze zależy bardzo dużo. Demon's Souls to gra cRPG pełną gębą, gdzie źle rozdysponowane statystyki mogą "popsuć" postać.

Rozgrywka w Demon's Souls opiera się na bardzo trudnych i zręcznościowych walkach z przeciwnikami nierzadko o wiele od nas silniejszymi. Musimy na pamięć uczyć się ich ruchów i być aż nadto ostrożni w wyprowadzaniu własnych ciosów - często dwa lub trzy uderzenia pozwalają pokonać bohatera.

Do naszej dyspozycji oddanych zostaje szereg rodzajów broni białej - od nożyków, przez klasyczne miecze i halabardy, kończąc na ogromnych toporach. W grze występują również elementy magiczne, pozwalające protagoniście nie tylko na suchą walkę orężem fizycznie dzierżonym w dłoni, ale również korzystać z zaklęć oraz cudów.

PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z Demon's Souls Remake (PS5)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?